Архієрейський візит владики Нестора в Кинахівці Збаразького району (відео)

Автор:

DSC_070321 травня, у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архієрейським візитом відвідав село Кинахівці Збаразького району. У храмі святих апостолів Петра і Павла владика Нестор у співслужінні Вишневецького благочинного прот. Святослава Швеця та запрошеного духовенства звершив Божественну літургію.

На церковному подвір’ї юні парафіяни зустріли архіпастиря квітами і короваєм на вишитому рушникові, подякувавши владиці Нестору за візит.

На Богослужіння цього недільного дня прийшло ледь не все село. Багато віруючих, зокрема дітей, причастилися Святих Тіла і Крові Христових.

По завершенні Літургії архієпископ Нестор звернувся до присутніх у храмі з повчальною проповіддю. Владика порівняв нинішніх противників створення єдиної Помісної Української Церкви з фарисеями, які у зціленні Христом сліпонародженого бачили не волю Божу, а лише порушення закону.

На жаль, такі речі відбувалися не тільки в часи земного життя Христа Спасителя і не тільки з фарисеями, – сказав архієпископ Нестор. – Ми з вами живемо в нелегкий час війни. І триває вона не лише на східних рубежах нашої держави. Ворог воює проти України не лише снарядами, якими стріляють проросійські сепаратисти по українських військах. Війна точиться і в наших душах. І диявол, який намагається нас обманути, тримати сліпими і нерозумними, зазнав поразки.

Ми теж багато століть були, як той сліпонароджений, вважаючи, що наш північний сусід є нашим братом і робить усе для нашого блага. Але він показав своє істинне обличчя – і ми дійсно прозріли не тільки щодо російської держави, а й щодо російської церкви, яка, діючи через своїх священнослужителів українців, намагається обманути людей, тримати їх сліпими і розповідати про те, що церква істинна є тільки та, якою керує московський патріарх. А якщо якась церква йому не підкоряється, то вона не є канонічною“.

Владика Нестор підкреслив, що, попри це, Господь не допускає цієї сліпоти, і наш народ, і мешканці села Кинахівці, православна громада зокрема, бачить правду. І громад, які хочуть молитися рідною мовою в Українській Церкві, багато. Чи можна назвати щиру молитву, яка йде від серця, неправильною? Та замість того, щоб радіти, що люди прагнуть бути ближчими до Бога і щиро молитися, московська церква переконує, що ми є неканонічними, неправославними і отримуємо незалежність за вигаданими канонами. Таким чином вона вторить фарисеям, як вважали, що Господь грішив, бо зцілював у суботу.

Сьогодні з нами був Христос, – зазначив владика Нестор, звертаючись до мешканців Кинахівців. – Він знає кожного з нас і ту велику працю, яку ви здійснили, щоб ваша громада належала до справжньої Української Церкви. Ваш крок – приклад для багатьох, які ще вагаються чи сумніваються. Але треба відкинути сумніви, бо ми на істинному шляху і з нами Бог. Господь благословляє нашу працю, Господь благословляє українську Церкву і наше єднання навколо Христа. Ми маємо свою державу і все необхідне, щоби мати свою Церкву. А що цього не хоче Москва – то тільки зайве підтвердження нашої правди.

Попереду ще багато труднощів. Диявол ніколи не хоче попустити людині, щоб вона йшла до Бога. Так само і слуги диявола, прикриваючись канонічністю, лише думають, як загарбати українську землю. Вони можуть боротися з нами своєю неправдою, але чуючи нашу щиру молитву, Господь зцілює нас“, – сказав владика Нестор.

Це був перший візит архієрея в Кинахівці. Нещодавно мешканці села висловили недовіру колишньому настоятелю храму і всій московській церкві, скликали схід села й абсолютною більшістю голосів ухвалили рішення про необхідність переходу парафії під канонічну юрисдикцію Київського Патріархату.

Таким чином ще одна колишня громада УПЦ Московського Патріархату виявила тверде бажання молитися у власному храмі, збудованому власними руками, своєю українською мовою, за свій народ і свою владу.

Статут та інші установчі документи громади святих апостолів Петра і Павла вже перереєстровано. Керуючий Тернопільською єпархією архієпископ Нестор благословив здійснювати духовну опіку села Кинахівці прот. Петру Котові.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.

Розповідь про Кинахівці дивіться з 2:15.