Архієрейський візит у Катеринівку з нагоди 225-річчя села

Автор:

DSC_00509 жовтня 2017 року, в день, коли Православна Церква вшановує пам’ять святого євангеліста та апостола Іоана Богослова, Високопроеосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав Кременецьке благочиння. На запрошення настоятеля храму св. вмч. Георгія Побідоносця в Катеринівці Кременецького району свящ. Андрія Ткача владика Нестор звершив Божественну літургію. Архієрейський візит було приурочено 225-річчю села.

Його Високопреосвященству співслужили Кременецький благочинний прот. Володимир Буграк і запрошене духовенство.

На церковному подвір’ї свого архіпастиря першими зустріли юні парафіяни, котрі піднесли владиці Нестору запашний коровай.

Цього дня до храму прийшли чимало парафіян, багато з яких прийняли таїнство Сповіді та причастилися Тіла і Крові Господньої.

Після Богослужіння вшанували жертводавців та парафіян храму св. вмч. Георгія Побідоносця. Благословенні грамоти за зусилля, спрямовані на утвердження Єдиної Української Православної Церкви, отримали Олег Йосипович Сидорчук, Наталія Анатоліївна Медвідь, Ярослав Михайлович Стець, Олександр Петрович Іванько, Олена Сергіївна Колесник, Петро Урванович Шевчук, Валентина Миколаївна Кохановська, Надія Петрівна Гоменюк, Сергій Мефодійович Цицельський.

Опісля відбувся обхід навколо храму з читанням молитви до св. апостола та євангеліста Іоана Богослова й окропленням усіх присутніх освяченою водою.

По завершенні архієрей звернувся до вірних з повчальним словом, у якому наголосив, що апостол Іоан Богослов є одним із найбільших святих, гідним особливої шани і похвали. Будучи улюбленим учнем Спасителя, він ніколи не возносив себе вище за інших апостолів. Після того як Господь вознісся на Небеса і зіслав Пресвятого Свого Духа на своїх учеників, апостол Іоан Богослов пішов з проповіддю звіщати Слово Христове. Він проповідував про Воскресіння Христове, Його вчення, але улюбленою темою проповіді всього його життя була любов.

“Любов справді є основою нашої віри, нашого християнського життя. У наш час багато говориться і про любов до Бога, і про любов до Батьківщини, і про любов між людьми. Але дуже часто ми не розуміємо, що таке любов і в чому полягає її сила. А найбільший і найперший приклад любові нам показав Сам Господь. Сказано в Євангелії: так полюбив Бог світ, що Сина Свого Єдинородного віддав, щоб усякий, хто вірить у Нього, не загинув, а мав життя вічне.

Любов – це вміння віддавати, вміння жертвувати. Це вміння терпіти скорботи заради Бога чи іншої людини, заради якоїсь високої мети. Ваша любов до Бога, дорогі браття і сестри, виразилася у тому, що ви багато потерпіли, щоб відстояти у своєму селі Українську Церкву, щоб відстояти цей храм, щоб ваша молитва у ньому лунала рідною українською мовою. Щоб молилися не за московського патріарха, не за Росію, а за рідний народ, рідну Церкву. І всі ті скорботи, які ви перенесли, є виявом вашої любові. Так само виявом любові є праця, яку ви вклали в цей храм, та щирість і добре ставлення до людей, які поки що не з нами. Але віримо, що з Божою допомогою вони зрозуміють свою помилку і прийдуть до єдиної громади. І приведе їх любов, бо любов завжди йде від Бога”, – сказав владика Нестор.

Нагадаємо, два роки тому більша частина церковної громади Катеринівки перейшла під омофор Української Православної Церкви Київського Патріархату. Донедавна богослужіння у храмі св. вмч. Юрія Переможця громади УПЦ Київського Патріархату і УПЦ Московського Патріархату здійснювали почергово. Нині храм повністю перейшов у власність громади УПЦ Київського Патріархату.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.