Архієрейські богослужіння у неділю сиропусну, прощену (відео)

У неділю сиропусну, прощену, 1 березня 2020 року, коли свята Православна Церква вшановує пам’ять вмч. Феодора Тирона (бл. 306) та прп. Феодора, мовчальника Києво-Печерського, в Дальніх печерах (ХІІІ), архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени м. Тернополя.

Архієреєві співслужили клірики кафедрального собору.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

На завершення Літургії архієпископ Нестор звернувся до присутніх з проповіддю, в якій пояснив, у чому полягає суть Великого посту і від чого й навіщо православним християнам варто утриматися під час цього підготовки до Воскресіння Христового.

Владика наголосив на тому, що дотримання посту полягає не стільки в утриманні від уживання певних продуктів, скільки в духовній праці. Насамперед піст спрямований на те, щоб по його завершенні ми стали добрішими, кращими, відповідальнішими за свої дії, примирилися із своїми ближніми. Тож для віруючих людей дні Святої Чотиридесятниці – це, передусім, час духовного вдосконалення.

Увечері 1 березня владика Нестор у співслужінні духовенства кафедрального собору відслужив вечірню та Чин прощення.

Наприкінці відправи архієрей звернувся до пастви з повчальним словом, в якому розповів, у чому полягає суть покаяння і як отримати від Бога прощення і відпущення гріхів.

Після завершення проповіді архіпастир попросив прощення у всіх присутніх в храмі.

У 2020 році Великий піст триватиме з 2 березня по 18 квітня. В цей час, відповідно до традицій Православної Церкви, віруючі обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога.