Архієрейське богослужіння в Новому Олексинці на Кременеччині

Автор:

DSC_061425 червня 2017 року, у неділю 3-тю по П’ятидесятниці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архієрейським візтом відвідав с. Новий Олексинець Кременецького району. На запрошення настоятеля храму Воздвиження Чесного і Животрочого Хреста Господнього прот. Михайла Обізюка владика звершив чин освячення нового престолу та Божественну літургію.

Юні парафіяни храму зустрічали архіпастиря з короваєм на вишитому рушникові, квітами й віршованими привітаннями.

Під час освячення престолу архієпископ Нестор освятив антимінси для місцевого храму, а також храму св. Андрія Первозваного в с. Старий Олексенець.

Його Високопреосвященству співслужили Кременецький благочинний прот. Анатолій Довгалюк, Зборівський благочинний прот. Володимир Задвірний, заступник завканцелярією єпархії свящ. Сергій Росіцький та запрошене духовенство.

У повчальному слові до присутніх у храмі архієрей наголосив, що нині ми живемо в час Петрового посту, коли, готуючись до свята первоверховних апостолів Петра і Павла, через покаяння, причастя Святих Христових тайн боремось з гріхом, зміцнюємося, укріпляємо свої сили на боротьбу з дияволом, на те, щоб бути справжніми християнами.

Разом з тим нині часто люди не хочуть помічати свої гріхи і навіть придумали поділ гріхів на великі і звичайні, або повсякденні. Часто можна почути, що я нікого не вбив, нічого не вкрав, отже, гріхів не маю. Але чи справді це так?

Відповідь на це питання дає сьогоднішнє Євангеліє, зазначив архієпископ Нестор.

«Якщо око твоє світле, то і все тіло твоє світле. Якщо тіло твоє темне, то й все тіло твоє темне». Ці слова із сьогоднішнього недільного читання на перший погляд незрозумілі. Але насправді вони вказують нам на той шлях, яким ми направляємо своє життя до Христа Спасителя. У цих євангельських словах йдеться про те, як ми сприймаємо інших людей. Ясне око – це коли ми бачимо в інших людях добре і, зі свого боку, бажаємо їм добра. Тоді як справжні православні християни ми живемо по любові і вона веде нас до спасіння, до Бога. Якщо ж наше око темне, тобто ми маємо заздрість, гнів, образу на інших людей, ми зневажаємо інших, вважаємо себе кращими за них, то в нашому серці немає любові і ми живемо за заповідями диявола і виступаємо проти Бога, живучи в гріху і беззаконні.

Орієнтиром нашого життя є любов. Перш ніж взятися якусь справу, ми повинні запитати себе: я це роблю з любов’ю чи з ненавистю, заздрістю, обманом і злом? Якщо перед кожною справою ми будемо давати собі відповідь на таке питання, то будемо знати, як чинити, щоб жити по заповідях Божих», – сказав архієрей.

Опісля владика Нестор вручив благословенну Патріаршу грамоту громаді с. Новий Олексинець. Церковний хор храму Воздвиження Чесного і Животрочого Хреста Господнього нагороджено архієрейською грамотою.

Настоятель храму прот. Михайло Обізюк подякував архіпастирю за спільну молитву і вручив його Високопреосвященству просфору.

Наприкінці владика Нестор звершив чин єлеопомазання парафіян.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.