Архієрейське богослужіння в неділю про митаря і фарисея

Автор:

DSC_03455 лютого 2017 року, у неділю 33-тю після П’ятидесятниці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, очолив відправу Божественної літургії в кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина та Єлени м.Тернополя.

Разом із Його Високопреосвященством молилися клірики собору завідувач єпархіальної канцелярії свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук, протодиякон Юрій Коханський та диякон Андрій Вовк.

Після заамвонної молитви було звершено уставний молебень, наприкінці якого владика Нестор виголосив молитву в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу.

Опісля архієпископ Нестор звернувся до богомольців з повчальною проповіддю на тему недільного євангельського читання про митаря і фарисея.

Владика зазначив, що у неділю про митаря і фарисея Свята Церква відкриває перед нами сторінку Євангелія, де розповідається про двох людей, які молилися у храмі. Фарисей вважав себе великим праведником, виконував заповіді і був упевнений у своїй праведності, хоч насправді був далеким від Бога через свою гординю. Митар же, не смів навіть підійти до святилища, каявся, бив себе в груди і визнавав грішником.

Найпоширенішим гріхом, якого часто допускаються люди, є гріх несправедливого осуду своїх ближніх. Проте на цьому світі ми можемо і повинні судити лише самих себе, свої діла, думки, бажання і власні гріхи. Якщо ми не помічаємо своїх недоліків, яких є так багато, то це означає, що ми любимо себе більше, ніж своїх ближніх, ніж Бога і перебуваємо у гордості.

Зазначивши, що від сьогоднішньої неділі православні християни розпочинають підготовку до Великого посту, архієрей побажав кожному знайти у собі сили здійснити внутрішню переміну, визнавши свої гріхи на сповіді, розпочати нове життя за Божими заповідями і досягнути спасіння й здобути Царство Небесне.