Архієрейське богослужіння в неділю Хрестопоклонну

22 березня, у третю неділю Великого посту, Хрестопоклонну,  день пам’яті сорока мучеників Севастійських, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального храму прот. Володимир Зубілевич, прот. Володимир Савчин, свящ. Петро Мельничук, протодиякон Юрій Коханський і протодиякон Андрій Вовк, а також диякон Володимир Малярчук.

Архієрейське богослужіння транслювалося на сторінці єпархії у соцмережі фейсбук.

Під час богослужіння лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії), яка була прийнята Священним Синодом Православної Церкви України.

Після Літургії архієрей звернувся до пастви із словами проповіді, в якій пояснив, як і чому сьогоднішні події у світі та обмежувальні заходи у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу можуть бути корисними для християн.

Владика зауважив, що нинішній час скорботи і випробувань має стати для нас спонуканням до посилення молитов, турботи про ближніх, особливо людей похилого віку, їхнє здоров’я та безпеку. Він попросив віруючих бути уважними й обачними у виборі джерел інформації, не піддаватися паніці та відчаю і у всьому, що відбувається у нашому житті, бачити насамперед волю Божу.

Архіпастир наголосив на необхідності виконання рекомендацій світської влади та Священного Синоду щодо боротьби з епідемією коронавірусу та закликав паству і надалі проявляти милосердя, відповідальність, любов та турботу за своїх ближніх.

У третю неділю Великого посту Церква по-особливому вшановує та виносить на поклоніння Святий і Животворчий Хрест Господній, прославляючи спасительні страждання розіп’ятого Господа нашого Ісуса Христа. Ця неділя носить назву Хрестопоклонної.