Архієрейське богослужіння в День Святої Трійці

Автор:

27 травня 2018 року, в День П’ятидесятниці, Святої  Трійці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав Підволочиськ. Архієрей звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Підволочиська.  

За доброю традицією у день престольного свята юні парафіяни зустріли свого архіпастиря з короваєм на вишитому рушнику.

Перед урочистим богослужінням владика Нестор освятив ікони священомученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси,та великомученика Димитрія Солунського з часточками мощей.

Під час Літургії Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору, Підволочиський благочинний протоієрей. Тарасій Махніцький, капелан 44-ї окремої артилерійської бригади протоієрей Володимир Андрухів, запрошене духовенство.

На ектеніях звучали додаткові прохання і молитва, в яких духовенство і вірні просили у Господа допомоги й благословення в утвердженні в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України і Верховну Раду і за розпочате діло рук їх.

На запричасному до віруючих зі словом повчання звернувся протоієрей Петро Будзило.

У день престольного свята храм зібрав велику кількість віруючих. Багато дітей цього дня причастилися Святих Тіла і Крові Господніх.

Наприкінці відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою. Також архієрей разом із духовенством виголосив молитву за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

У повчальному слові до віруючих владика Нестор наголосив на тому, що Святий Дух, який зійшов на апостолів у День П’ятидесятниці, діє у Церкві дотепер. І нині ми молимося і просимо, аби Дух Святий зійшов на нас.

“Дарів Святого Духа є дуже багато. Серед них наша віра – без благодаті Святого Духа ми не могли б по-справжньому вірити в Бога; наша любов – до Бога, до ближніх; наші сили перемагати гріх і ті дари, які украпляють в нас прагнення до праведного, благочестивого життя в Христі Ісусі. Саме в цих дарах полягає благодать Святого Духа, який сходить на нас і обдаровує нас своїми багатими щедротами”, – сказав архіпастир.

Опісля у центрі Підволочиська з нагоди 555-річчя міста відбувся молебень. Духовенство на чолі з архієпископом Нестором разом з очільниками міста і мирянами помолилося за Україну та за єдність Української Церкви. Владика привітав земляків з ювілеєм міста і наголосив на тому, що Помісна Церква – духовна основа держави, побажавши всім єдності у досягненні високої мети.

Фотозвіт про подію на сторінці єпархії у фейсбуці.