Архієрейське Богослужіння в Бутині з нагоди престольного свята

21 листопада Православна Церква відзначає Собор архістратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних. Цього дня Високопреосвященнійший Нестор відвідав Вишнівецьке благочиння. На запрошення настоятеля храму Святого Архістратига Михаїла свящ. Михаїла Гумена архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив урочисту Божественну літургію з нагоди престольного свята в Бутині, православна громада якого однією із перших три роки тому перейшла під юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату.

Першими свого духовного батька на церковному подвір’ї короваєм на вишитому рушникові, квітами і віршованими привітаннями зустріли юні парафіяни. В притворі храму керуючого єпархією зустрів настоятель храму свящ. Михайло Гумен, котрий запросив владику очолити Божественну літургію.

Цього святкового дня до храм був наповнений великою кількістю молільників, багато з яких прийняли Таїнства Сповіді і причастилися Святих Дарів Тіла і Крові Господніх.

Архієрей привітав усіх присутніх зі святом і виголосив слово повчання. Владика зазначив, що ангели на чолі з Архістратигом Михаїлом скинули із Неба гордовитого янгола Денницю (диявола) з іншими бунтівними духами, залишилися вірні Богові не тому, що Бог позбавив їх вибору між добром і злом, а самі, по своїй волі хочуть служити Творцеві і Спасителеві. На їхньому прикладі ми бачимо, що ніхто і ніщо для нас, православних христин, не може стати Богом. Лише Всемилосердний Господь, який нас створив, послав Сина Свого Єдинородного Ісуса Христа, щоб усі ми спаслися, і турбується про нас кожну мить нашого життя, є єдиними істинним Богом.

“У житті кожної людини бувають моменти, коли вона, чинячи гріх, противлячись волі Божій, відступає від Бога, і кожен гріх усе більше й більше віддаляє нас від Нього. Коли ми чинимо гріх, то самі для себе стає Богом. Щоразу порушуючи волю Господа, ми сумніваємося в істинності Слова Божого. У цю мить ми втрачаємо віру, відходимо від Бога. Бо якщо б ми пам’ятали про те, що Євангеліє, слова і заповіді Божі є абсолютна істина і жодного сумніву в них не може бути, ми б не могли грішити. Але коли ми вирішуємо, що можемо не послухатися Бога, чинити за власним розсудом і бажанням, тим самим грішимо і чинимо як диявол і ангели, які пішли за ним, які відступили від Бога”, – сказав владика Нестор.

За його словами, якби ми могли бачити всю ту турботу, яку Господь проявляє до нас, всю Його любов, завдяки якій Він нас милує, веде до покаяння і спасіння, то ніхто не міг би порушити Його заповіді. Але кожен з нас той вибір: грішити чи ні, – має робити з власної волі. Господь дав нам найвеличніший дар – через причастя Тіла і Крові Христових ставати дітьми Божими. Через щиру молитву і покаяння Господь дав нам можливість перемагати гріх, постійно духовно зростати і наближатися до Нього.

Архієрей закликав кожного православного християнина пробуджувати в собі справжню віру в Бога, пам’ятаючи про Його любов до нас.

Після Божественної літургії владика разом із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід з читанням святого Євангелія та окропленням святою водою.Після цього архієрей разом із духовенством прочитав молитву до Архістратига Михаїла.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.