Владика Нестор звершив Літургію в Бедриківцях з нагоди престольного свята

Автор:

21 листопада Православна Церква відзначає Собор архістратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних. Цього дня Високопреосвященнійший Нестор з архіпастирським візитом відвідав Свято-Михайлівську парафію с. Бедриківці Заліщицького благочиння, де звершив урочисту Божественну літургію з нагоди престольного свята.

При вході до храму владику Нестора короваєм і словами вітань зустрічали юні парафіяни.

На запрошення настоятеля Свято-Михайлівського храму свящ. Андрія Вирозуба архієпископ Нестор звершив урочисту Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму свящ. Андрій Вирозуб і запрошене духовенство Заліщицького і Борщівського благочинь.

Цього святкового дня вознести молитви до Бога прийшли багато мешканців Бедриківців. Серед причасників Святих Тіла і Крові Господньої були наймолодші парафіяни.

По завершенні Літургії архієпископ Нестор звернувся до присутніх з проповіддю на тему свята.

Владика зазначив, що про ангелів ми маємо не так багато свідчень у Святому Письмі. Але ми знаємо, що ангели є тими духовними істотами, творінням Божим, які мають велику місію в нашому житті. Святий апостол Павло, говорячи про ангелів, каже, що всі вони духи служебні посилаються заради тих, хто має спастися.

“Можна тільки уявити, що заради нас, людей, грішних і недосконалих, Господь посилає своє найдосконаліше творіння – ангелів, щоб вони служили нам на шляху до нашого спасіння. Ми знаємо, що ангели охороняють цілі народи і міста. І кожну окремо людину теж охороняє Ангел-хранитель, який веде нас по шляху нашого земного життя до спасіння, направляє нас, коли ми ухиляємося в гріх, і буде вести нас аж до Страшного суду Божого”, – сказав владика.

Один зі святих отців говорить про те, що людина буда створена для того, щоб доповнити число тих ангелів, які відпали від Бога. І коли те число буде доповнене людьми у Царстві небесному, тоді настане Страшний суд і кінець цього світу. Отже, ми не просто створені, щоб жити на землі, а щоб стати рівними ангелам, тобто з власної волі навчитися відкидати гріх і всяке зло.

Для цього нам дані Ангели-охоронителі. для цього Господь дав нам Своє одкровення – Святе Євангеліє. І навіть більше: він послав свого сина єдинородного – Господа нашого Ісуса Христа, щоб він спас нас від прокляття гріха і смерті.

Настоятель храму свящ. Андрій Вирозуб отримав церковну нагороду – право носіння наперсного хреста. Ювілейною медаллю “1030 років хрещення України-Руси” владика Нестор нагородив жертводавця храму Юрія Миколайовича Дожука.