Архієрейське богослужіння у Великий вівторок

У Великий вівторок, 27 квітня 2021 року, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відслужив Божественну літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі.

Під час богослужіння, на малому вході, архієпископ Нестор до дня свята Пасхи нагородив низку священнослужителів єпархії черговими богослужбовими нагородами.

Нагороди отримали:

протоієрей Ростислав Земба право носіння митри;
протоієрей Руслан Мельник право носіння митри;
протоієрей Іван Дмитрів право носіння митри;
протоієрей Андрій Івахів право носіння хреста з прикрасами;
протоієрей Михайло Павзюк право носіння палиці;
ієрей Володимир Очеретнюк право носіння набедреника.
 
 
З Євангельських слів Господа нашого Ісуса Христа Церква обрала для настанови віруючих у Великий вівторок притчу про десять дів, яка особливо відповідає часу Страсної седмиці.

У ній йдеться про те, що ми маємо завжди очікувати зустрічі Спасителя, який в притчі поданий в образі жениха. Мудрі діви приготували свої світильники завчасно і зустріли Нареченого.

Потім приходять і нерозумні, які не приготувалися належно і не взяли достатньо єлею для своїх світильників, а ходили купити його саме в той час, як прийшов Жених.

Притчею про десять дів та у своїх піснеспівах в цей день Православна Церква закликає нас до праведності та пам’яті про пришестя Спасителя, Який прийде судити живих і мертвих.

Фото іподиякона Руслана Олійника.
Більше фото – на сторінці єпархії у фейсбуці.