Архієрейське богослужіння у неділю про митаря і фарисея


9 лютого 2020 року, у неділю про митаря і фарисея та день пам’яті святителя Іоана Золотоустого, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у каплиці кафедрального собору свв. рівноапп. Костянтина і Єлени м. Тернополя.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

На завершення Літургії архієпископ Нестор звернувся до пастви з повчальним словом, у якому розкрив суть євангельської притчі про митаря і фарисея, а також нагадав про необхідність посиленої молитви і покаяння у підготовчий період перед Великим постом.

Від неділі про митаря і фарисея розпочинаються підготовчі тижні перед Великим постом. Церква подає віруючим притчу про митаря і фарисея як настанову на початку шляху духовного очищення і оновлення. Притча нам показує, що корінь гріха – у гордості, в егоїстичній зверхності й нестриманості. І перемогти його можна правдивим покаянням, щирою молитвою і смиренням.