Архієрейське богослужіння у Шидлівцях Гусятинського району

Автор:

DSC_046015 жовтня 2017 року, в неділю 19-ту по П’ятидесятниці, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастирським візитом відвідав Гусятинське благочиння. На запрошення настоятеля Свято-Миколаївського храму прот. Михайла Дмитріва архієрей очолив Божественну літургію у храмі села Шидлівці.

На церковному подвір’ї юні парафіяни зустріли архіпастиря квітами і короваєм на вишитому рушникові, подякувавши владиці Нестору за візит.

Перед початком Літургії владика освятив антимінси.

Під час Богослужіння Його Високопреосвященству співслужили Гусятинський благочинний прот. Володимир Марчишак, настоятель храму прот. Михайло Дмитрів та запрошене духовенство.

З благословення Патріарха всієї Руси-України Філарета з нагоди 20-річчя священичої хіротонії архієпископ Нестор нагородив настоятеля храму Святого Миколая Чудотворця прот. Михайла Дмитріва орденом Святого Архістратига Михаїла.

Архієрей також подякував найактивнішим парафіянам та нагородив благословенними грамотами керівника місцевого агрогосподатства Михайла Матвійовича Трояна і парафію Святого Миколая села Шидлівці.

Звертаючись до вірних з повчальним словом, владика Нестор наголосив на тому, що заповідь “Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю, і всім своїм розумом, і свого ближнього, як самого себе” є основою православної віри, всього Божого Закону і шляху до спасіння. Виконуючи цю заповідь, спаслися всі святі, яких ми вшановуємо, виконуючи цю заповідь, люди досягають Царства Небесного. Проте часто, говорячи про любов, ми не до кінця розуміємо, що це таке, сприймаючи любов як емоцію.

“Насправді ж повноцінна любов є станом нашої душі. Якщо ми любимо Бога, то ніколи не порушимо Його заповіді. Якщо ми любимо нашого ближнього, то готові віддати за нього все, навіть своє життя. Любов – не не просто добре ставлення, любов – це наша готовність діяти. Якщо ми любимо Бога, то несемо Його слово, Його Закон у світ, передусім до своїх рідних і близьких. Якщо ми любимо наших рідних і близьких, то робимо все, щоб допомогти їм спастися. Часто, кажучи, що любимо Бога, ми не готові пожертвувати заради Нього навіть найменшим. Не знаходимо часу, сил чи можливості на молитви, Богослужіння, добрі справи. Але якщо ми справді будемо любити Бога і дотримуватися Його заповідей, то Господь нас укріпить і допоможе”, – сказав архієпископ.

Після Богослужіння архієрей очолив парафіяльні збори.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.