Архієрейське богослужіння у неділю сиропусну, прощену

Початку Великого посту передує неділя сиропусна, яка останньою підготовляє нас до посту. Цю неділю ще називають прощеною, оскільки в цей прийнято просити прощення і прощати один одного, щоб у мирі увійти в дні святого і Великого посту. 18 лютого 2018 року, у неділю сиропусну, прощену, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію свят. Іоана Золотоустого у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі.

Напередодні, ввечері 17 лютого, архієрей відслужив Всенічне бдіння в каплиці кафедрального собору свв. рівноапост. Костянтина та Єлени в Тернополі.

У неділю архіпастирю під час Літургії співслужили настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, секретар єпархії прот. Олексій Головацький, прот. Роман Луговий, настоятель Свято-Миколаївського храму Запоріжжя прот. Володимир Гошовський і свящ. Андрій Мариновський.

За богослужінням відбулася священича хіротонія диякона Івана Гошовського.

Іван Гошовський народився 1988 року в Тернополі у сім’ї священика. 2005 року закінчив загальноосвітню школу-інтернат «Запорізький січовий колегіум» (м. Запоріжжя). 2009 року отримав ступінь бакалавра соціології у Запорізькому Національному університеті. 2012 року закінчив курси з палеографії в Патріаршому інституті патристичних досліджень при монастирі Влатадон (Греція). Наступного року отримав ступінь бакалавра теології на теологічному факультеті Університету Арістотеля в Салоніках. За програмою обміну студентів рік навчався на теологічному факультеті Гельсінського університету (Фінляндія). 2017 року отримав ступінь магістра на кафедрі Святого Писання та екзегетики цього ж університету. У тому ж році отримав ступінь магістра за спеціальністю «Зовнішня політика» в Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України. Крім української, володіє шістьма мовами.

Цього дня багато парафіян храму прийняли таїнство Сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господніх.

Наприкінці богослужіння владика Нестор звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій пояснив, як православні християни мають готуватися до Великого посту,  в чому полягає суть покаяння і як отримати від Бога прощення і відпущення гріхів. Архієрей зауважив, що такі всеохоплюючі речі зведені в одну коротку фразу: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

«Ці слова здаються такими простими, такими знайомими, бо ми щодня повторюємо їх у молитві «Отче наш». Але насправді ця праця духовна є однією з найважчих. Адже без великої любові до людей простити кривдників дуже й дуже важко. Як каже святий апостол Іоан Богослов, «віра мине, надії більше не буде, а залишиться лише любов». Любов як наше вміння жертвувати, відкидати зло, прагнути бо Бога в усьому є основою нашого життя – і земного, і життя вічного. І саме з прощення починається наша любов. Бо якщо маємо в серці гординю, зневагу, ненависть, то не маємо любові. А без любові до ближнього ми не можемо мати і любові до Бога», – сказав владика.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.