Архієрейське Богослужіння у неділю м’ясопусну, про Страшний суд

Автор:

3 березня 2019 року, у неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Старий Вишнівець Збаразького району. На запрошення Вишнівецького благочинного настоятеля парафії прот. Святослава Швеця владика Нестор очолив Божественну літургію.

При вході в храм архіпастиря з вітальним словом зустріли парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Під час Літургії Його Високопреосвященству співслужили Вишнівецький благочинний настоятель парафії прот. Святослав Швець, запрошене духовенство.

Після Херувимської пісні Високопреосвященнійший Нестор звершив хіротонії, рукоположивши диякона Володимира Очеретнюка на священика та іподиякона Михайла Левенця – на диякона.

Після Літургії архіпастир звернувся до усіх присутніх зі словами проповіді, в якій зазначив, що піст – особливий час покаяння, коли ми відмовляємося від наших звичних справ і вчинків, звичного способу життя, щоб очистити душу від усякого гріха і всякої скверни і достойно прийняти Тіло і Кров Христові у Святому Причасті.

Владика розтлумачив суть притчі про Страшний суд.

Свята Церква наводить нам це євангельське читання тому, що справи милосердя, крім всіх інших добрих і правильних наших вчинків, ми найчастіше забуваємо виконувати. Ми ходимо до храму, відвідуємо Богослужіння, молимося, утримуємося від гріхів і сподіваємося, що Господь помилує нас. Але якраз справи милосердя є дуже важливими, адже в їх основі лежить любов. А як ми знаємо, любов до Бога і любов до ближніх – дві найважливіші Господні заповіді, які Христос пропонує нам до виконання. Завдяки любові Бог створив світ, завдяки любові Бог створив людину і турбується про неї. Завдяки любові Бог послав Свого Єдинородного сина, приніс Його в жертву за наші гріхи. І якщо ми не маємо любові, то не є православними християнами. І це не залежить від того, в якій Церкві нас хрестили. Якщо ми дотримуємося всіх канонів і догматів, букви Закону, але в серці маємо ненависть, злобу, образу, а не маємо любові, то ми не є православними християнами. Без любові до Бога, вдячності за Його великі благодіяння, за те, що дає нам час покаяння і не карає нас за гріхи, що чекає, коли ми виправимося, щоб жити праведно і благочестиво, ми не можемо жити як віруючі люди.Любов до Бога проростає в нас, як із зернини проростає рослина, але щоб це сталося, ми повинні підливати її любов’ю до наших ближніх“, – сказав владика.

Кожен з нас знає людей, які потребують допомоги: бідних, знедолених, вдів чи сиріт, багатолітні сім’ї. І якщо хочемо допомогти, то завжди знайдемо спосіб це зробити: чи відкрито, чи таємно, але кожній людині під силу допомогти. Якщо не коштами, то доброю справою, підтримкою, добрим словом.

Архіпастир побажав, аби піст, у який вступаємо, став для нас школою любові, щоб ми, навчившись любити ближніх, всіх людей, котрі нас оточують, стали ближчими до Бога, кращими, ніж були вчора. Щоб наші справи милосердя створили в людях, яким ми допомагаємо, щирих молитвеників за наше спасіння, а за молитвами таких людей Господь прощає дуже багато наших гріхів.

Нехай ці справи милосердя навчать нас справжньої любові, укріплять нас у вірі, щоб Господь допоміг привів нас до спасіння і прийняв нас у Своє Небесне царство“, – побажав архієпископ Нестор.

Настоятель храму прот. Святослав Швець подякував Його Високопреосвященству за візит, молитву і слова повчання.