Архієрейське богослужіння у неділю 25-ту після П’ятидесятниці

Автор:

18 листопада 2018 року, у неділю 25-ту після П’ятидесятниці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архієрейським візитом відвідав Лановецьке благочиння. На запрошення настоятеля храму святого архістратига Михаїла у селі Грибова владика Нестор звершив Божественну літургію.

Першими архіпастиря вітали юні парафіяни, зустрівши його короваєм на вишитому рушнику.

Під час Літургії разом з владикою молилися настоятель храму прот. Сергій Залецький, Лановецький благочинний прот. Ігор Шаринський, запрошене духовенство.

Після заамвонної молитви духовенство на чолі з владикою Нестором, а з ними і всі парафіяни, вийшли на обхід довкола храму. Під час обходу священнослужителі читали Святе Євангеліє, а Високопреосвященнійший владика окроплював усіх освяченою водою.

На завершення архієпископ Нестор звернувся до віруючих з повчальним словом на тему євангельського читання про зцілення кровоточивої жінки та воскрешення доньки Іаїра. У проповіді владика наголосив на важливості віри у житті християнина.

“Часто можна почути: “Я стараюся, молюся, але Господь не чує мої молитви, але не подає те, про що я прошу”. Чому так стається? Якщо ми молимось тільки словами, а серце далеко від Бога, якщо під час молитви ми думаємо про якісь свої потреби і бажання, то тим самим ми зневажаємо і молитву, і Бога. Якщо ми під час молитви не маємо істинної непохитної віри, то не отримаємо те, про що просимо. Істинною ж є віра, коли ми повністю довіряємо Богові, Його Слову, Його одкровенню, коли ми живемо так, як Господь вказує нам у Євангелії”, – сказав архіпастир.

Архієпископ Нестор привітав громаду на чолі з настоятелем з пятиріччям освячення храму. Настоятель храму святого архістратига Михаїла прот. Сергій Залецький отримав церковну нагороду – хрест з прикрасами і ювілейну медаль “1030-річчя хрещення Русі-України.