Архієрейське Богослужіння у Хрестопоклонну неділю

Автор:

31 березня 2019 року, у третю неділю Великого посту (Хрестопоклонну), Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Старий Вишнівець Збаразького району. На запрошення Вишнівецького благочинного настоятеля парафії прот. Святослава Швеця владика Нестор очолив Божественну літургію.

Під час Літургії Його Високопреосвященству співслужили Вишнівецький благочинний настоятель парафії прот. Святослав Швець, запрошене духовенство.

Після Херувимської пісні Високопреосвященнійший Нестор звершив хіротонію, рукоположивши диякона Михайла Левенця на священика.

За богослужінням, крім звичайних молитов, передбачених уставом, підносилися молитовні прохання про справедливі вибори Глави Української держави, за мир та єдність в Україні.

Після Літургії архіпастир звернувся до усіх присутніх зі словами проповіді. Владика зазначив, що у середині Великого посту Свята Православна Церква подає нам Хрест Господній на підсилення нашої віри і нагадування про те, що ми вже скоро згадаємо події розп’яття Господа нашого Ісуса Христа і Його преславного Воскресіння. Проте в сьогоднішньому євангельському читанні Церква говорить про інший хрест: «Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде!» (Мк. 8, 34). І в цих словах міститься все життя православного християнина, бо через них може бути переглянута кожна мить, кожна подія нашого життя.

“У сьогоднішньому Євангелії сказано: “Бо хто хоче спасти свою душу, той погубить її, хто ж за Мене свою душу погубить, той знайде її”. Господь каже: якщо ми хочемо спасти свою душу, то повинні вигубити з неї все те, що віддаляє нас від Бога. Коли стоїть вибір між добром і злом, боротися з гріхом чи піддаватися йому, і ми обираємо гріх, то ми намагаємося зберегти свою гріховну душу, чим приведемо себе до вічної загибелі. Слухаючи слова сьогоднішнього Євангелія, хай кожен з нас зрозуміє, що Господь нас закликає до покаяння, до боротьби зі злом, яке є в нашому серці. Ми повинні змінюватися, скинути із себе одяг гріха і все, що є тягарем для нашої душі, через який вона не може піднятися до Бога. Саме для цього й потрібен піст як засіб для перемоги над гріхом і всяким злом”, – сказав архієпископ Нестор.

Настоятель храму прот. Святослав Швець подякував Його Високопреосвященству за візит, молитву і слова повчання.