Архієрейське богослужіння у Димитрівську поминальну суботу

2 листопада 2019 року, у Димитрівську поминальну суботу, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію в каплиці кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени м. Тернополя. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору.

По завершені Божественної літургії була відслужена панахида, під час якої помолились за спокій душі приснопам’ятних архієреїв та священнослужителів, всіх загиблих воїнів та всіх від віку спочилих православних християн.

Опісля архієрей виголосив проповідь, в якій наголосив, що, поминаючи померлих, ми повинні пам’ятати про тих, завдяки кому можемо нині спокійно молитися. Тож цього дня Українська церква молиться за воїнів, які загинули, захищаючи Українську державу й нас усіх від агресора. Ми просимо для померлих Царства небесного і вічного життя, але повинні розуміти, що наша молитва має бути щирою.

 

Православна Церква щоденно звершує молитву як за живих, так і за померлих. Проте існують особливі дні в році встановлені Церквою для поминання померлих. До таких днів належить і Димитрівська поминальна субота, яка названа так на честь святого великомученика Димитрія Солунського.

Спершу, заупокійні молитви цього дня лунали за спочилих воїнів, адже воїном був і святий Димитрій, але згодом у Димитрівську суботу почали поминати і всіх спочилих православних християн.