Архієрейське богослужіння у 21-шу неділю після П’ятидесятниці

10 листопада, у неділю 21-шу по П’ятидесятниці, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять мучениці Параскеви П’ятниці, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відвідав Підволочиськ. У Свято-Троїцькому соборі Високопреосвященнійший владика звершив Божественну літургію.

Настоятель собору, Підволочиський благочинний протоієрей Тарасій Махніцький, піднісши хрест і попросивши благословення, запросив правлячого архієрея очолити святкове богослужіння.

Окрім настоятеля собору, Його Високопреосвященству співслужили священники Підволочиського благочиння та клірик Хмельницької єпархії прот. Микола Фатич.

На початку Богослужіння архієпископ Нестор звершив чин освячення ікони Пресвятої Богородиці, привезену до собору з Греції.

Під час Літургії архієпископ Нестор звершив хіротонію, рукоположивши на диякона іподиякона Михаїла Осадчука.

Цього дня парафіяни, серед яких багато дітей, причастилися Святих Тіла і Крові Господньої з рук владики.

Наприкінці архієрей разом із духовенством піднесли до Господа молитву за Україну, воїнів-захисників, український народ та утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Архіпастир звернувся до присутніх у соборі зі словами повчання на тему Євангельського читання.

Владика зауважив, що коли людина не пам’ятає про Бога, живучи так званим повсякденним життям, то в ній є багато різних гріхів. Часто вона настільки звикається з ними, що не вважає за потрібне з тими гріхами боротися. Деколи можна навіть почути під час сповіді, що, мовляв, у мене великих гріхів нема, а повсякденні нібито є вже якоюсь нормою, з якою й боротися не треба. Але думаючи так, людина зрікається Бога, бо гріхи стали частиною її природи, вони дорожчі й цінніші від Бога та боротьби з гріхом, завдяки якій ми маємо шанс стати на шлях до Бога.

“За кожен із гріхів відповідає один з бісів. І якщо людина не бореться з гріхами, які вважає повсякденними, то і в ній теж живе цілий легіон бісів, як у біснуватому чоловікові, про якого згадується у сьогоднішньому Євангелії. І чим довше людина живе з цими гріхами і звикається з ними, чим менше бореться, тим більше одержимою бісами стає. І коли здається, що вона може в один момент взяти і покинути ці гріхи, це означає, що людина ніколи не намагалася боротися з ними. Адже така боротьба є важким і тривалим процесом, бо гріхи володіють людиною і її волею. І хоч така людина не поводиться, як той біснуватий, але щоразу, коли ми бачимо в собі ці гріхи, а особливо, коли інші вказують нам на них, то з’являється великий спротив, гнів, злоба. Така людина, не борючись з гріхами, все далі й далі заглиблюється в них”, – пояснив архієрей.

Архієпископ Нестор наголосив на тому, що лише Христос може допомогти нам побороти гріхи.

Лише коли звернемося зі щирою молитвою до Господа, коли проникнемося настановами Святого Євангелія і будемо виконувати їх, коли будемо жити, відкидаючи гріх і настановляючи себе на шлях покаяння, помітивши в собі ці дрібні гріхи, будемо докладати зусилля, аби боротися з ними, то Господь з і нас вижене бісів, які через гріхи керують нашим життям. Тому ми повинні поспішати йти за Христом і постійно бути з Богом. Адже щоразу, коли ми забуваємо про Бога, то звертаємося до диявола. Коли не знаходимо часу для молитви, бо поспішаємо кудись чи надто втомлені, щоб прийти на богослужіння, не маємо бажання щиро покаятися у гріхах і приступити до Святого Причастя, ми служимо бісам, і ще один біс приєднується до легіону тих злих сил, які керують нашим життям і якими одержима наша душа. Якщо ж ми щиро молимося і поспішаємо до храму Божого, щоб отримати причастя Святих Христових Тайн, ми щоразу відступаємо від зла і стаємо на крок ближчими до Бога“, – додав архіпастир.

Владика Нестор закликав богомольців поспішати до Господа, просити Його про допомогу, кожну мить свого життя коритися Богові, бо Царство небесне починається з Царства Божого на землі.