Архієрейське богослужіння на Вознесіння в Онишківцях Шумського благочиння

Автор:

6 червня 2019 року, у 40-й день після Воскресіння, коли Свята Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Вознесіння Господнє, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор із архіпастирським візитом відвідав Шумське благочиння. Високопреосвященнійший владика звершив Божественну літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селі Онишківці.

Парафіяни, котрі в січні ухвалили рішення про перехід громади в лоно Православної Церкви України, радо вітали свого архіпастиря. Цього святкового дня у храмі зібралися майже всі мешканці села. Разом з односельцями молився і сільський голова.

За Літургією архієпископу Нестору співслужили Шумський благочинний прот. Миколай Бабій, настоятель храму прот. Богдан Репецький, запрошене духовенство.

Після заамвонної молитви духовенство на чолі з владикою Нестором, а з ними і всі парафіяни, вийшли на обхід довкола храму. Під час обходу священнослужителі читали Святе Євангеліє, а Високопреосвященнійший владика окроплював усіх освяченою водою.

Опісля Його Високопреосвященство звернувся до віруючих з повчальним словом, у якому наголосив, що Вознесіння Ісуса Христа на небо відкриває для всіх віруючих у Нього шлях до неба, до вічного життя, подібно до того, як Його смерть і Воскресіння стали перемогою над гріхом і смертю для всього людства.

“Саме для того, щоб ми підняли очі від наших земних проблем до неба і до вічного, Господь вознісся – возніс нашу людську плоть, аби показати, що шлях на небеса відкритий. Кожен може слідом за Христом туди зійти, але для цього ми повинні тут, живучи на землі, жити за законами Царства небесного. А ці закони полягають в любові, покаянні, боротьбі з гріхом, у тому, щоб Бог був у кожній миті нашого життя. Щоб ми, будучи на землі, постійно бачили Бога поруч із собою і звіряли з Ним кожну справу, кожне слово і навіть кожну думку”, – сказав архіпастир. 

Наостанок Високопреосвященнійший владика привітав парафіян і духовенство зі святом і закликав на всіх Боже благословення.