Архієпископ Нестор звершив Велике повечір’я з читанням першої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

2 березня 2020 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відслужив Велике повечір’я з читанням першої частини Великого канону преподобного Андрія Критського. Богослужіння відбулося у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени м. Тернополя.

Уранці того ж дня владика Нестор відслужив Часи, зображальні та Вечірню. Архієреєві співслужили клірики кафедрального собору.

Після завершення повечір’я Високопреосвященнійший владика прочитав молитву на початок Великого посту і звернувся до пастви з повчальним словом.

Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського – це визначний та проникливий церковний піснеспів, в якому на основі багатьох Біблійних прикладів розкривається тема покаяння людини у вчинених гріхах.

Великим цей канон називається і за свій значний обсяг, адже він складається з 250 тропарів, тоді як інші подібні твори з трохи більше ніж 30.

Покаянний канон преподобного Андрія Критського ділиться на частини та читається на Великому повечір’ї в перші чотири дні Великого посту, а в четвер п’ятої седмиці прочитується повністю на Утрені.

Зовнішня відмінність канону преподобного Андрія Критського від інших канонів полягає в тому, що він має всі 9 пісень (включаючи 2-у), і до кожного тропаря співається приспів: «Помилуй мене, Боже, помилуй мене». У середу і четвер до покаянного канону додаються кілька тропарів на честь святої Марії Єгипетської, яка навернулася від глибокого падіння до високого благочестя. Згодом до цього канону були додані тропарі на честь творця його – преподобного Андрія Критського.