Архієпископ Нестор звершив Вечірню із чином виносу Плащаниці

Автор:

26 квітня 2019 року, у Велику п’ятницю, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Вечірню із чином виносу Плащаниці у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужив клір собору.
 
Разом з духовенством і парафіянами молилися голова Тернопільської ОДА Степан Барна і керівник департаменту внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Ігор Кульчицький.
 
 
Плащаниця символізує тіло померлого на хресті Спасителя, яка кладеться на спеціально приготованому місці посеред храму, що символізує гріб, де три дні перебувало тіло Господа нашого Ісуса Христа.
 
Цього дня православні християни згадують чесні страждання і Хресну смерть Спасителя: саме в п’ятницю, напередодні єврейського свята Пейсах, завершуючи Своє земне служіння, Господь помер на Хресті за гріхи світу.
 
В цей день у Православній Церкві звершують три особливі богослужіння. Зранку служать Царські Часи, під час яких читається Страсне Євангеліє; близько першої години дня звершується Вечірня із чином Виносу Плащаниці; ввечері – Утреня Великої Суботи.