Архієпископ Нестор звершив Божественну літургію у день свого тезоіменитства

9 листопада 2019 року, коли Православна Церква вшановує пам’ять Преподобного Нестора Лiтописця, Печерського, в Ближнiх печерах (бл. 1114), Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, очолив Божественну літургію в каплиці кафедрального собору святих рівноапп. Костянтина та Єлени в Тернополі.

У день тезоіменитства Високопреосвященнійшого владики йому співслужили секретарі єпархії прот. Мирон Гах і прот. Олексій Головацький, обласний благочинний прот. Борис Солтис, отці-благочинні Тернопільської єпархії, ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, запрошене духовенство.

Під час Літургії архієпископ Нестор звершив хіротонію, рукоположивши на диякона іподиякона Володимира Малярчука.

Розділити радість свята зі своїм архіпастирем прибула велика кількість мирян, серед яких – представники влади, депутатського корпусу, науковці та інтелігенція міста. Зокрема, народні депутати Людмила Марченко і Володимир Гевко, голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель, міський голова Тернополя Сергій Надал, секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада, директор департаменту внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації ОДА Ігор Кульчицький, колишній голова Тернопільської ОДА Степан Барна, директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Василь Мулярчук, тернопільські пластуни та інші.

На запричасному стиху проповідь про життя та діяльність святого подвижника Нестора Літописця виголосив прот. Володимир Буграк.

Після Божественної літургії архієпископ Нестор разом із духовенством звершив молебень до святого преподобного Нестора Літописця і літію за спочилим митрополитом Іоаном Боднарчуком у 25-річницю з дня упокоєння та кліриком кафедрального собору протоієреєм Павлом Альбіном, котрий спочив у Господі 11 жовтня 2019 року.

Завершилося богослужіння урочистими вітаннями, які гості складали на адресу архіпастиря. Секретар єпархіального управління прот. Олексій Головацький подякував Його Високопреосвященству за ревну працю на Тернопільській землі. Від імені присутнього духовенства вітальний адрес виголосив ключар кафедрального собору свв. Костянтина та Єлени м. Тернополя прот. Євген Заплетнюк, священники собору піднесли владиці святу просфору і книгу.

Владику привітали численні представники влади, депутатського корпусу, інтелігенція міста, парафіяни, вручивши імениннику квіти та пам’ятні подарунки.

По закінченні богослужіння архієпископ Нестор звернувся до присутніх зі словом подяки за вітання та молитву, а також вручив благословенну грамоту прорабу будівництва кафедрального собору Йосипу Чеславовичу Комару.

Фото пресслужби ТМР.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.