Архієпископ Нестор звершив богослужіння Великого четверга

Автор:

113 квітня 2017 року, у Великий четвер, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у соборі святих рівноапостольних Костянтина та Єлени м. Тернополя.

Цього дня за богослужінням згадується чотири важливі події із земного життя Ісуса Христа: Таємну вечерю, на якій Спаситель встановив таїнство Святої Євхаристії; вмивання ніг ученикам як приклад глибокого смирення та любові та повчання усім не шукати влади, а слугувати один одному; молитва у Гефсиманському саду; видання Іудою Господа нашого Ісуса Христа на неправедний суд.

У день встановлення причастя святих Тіла і Крові Господньої – Таїнства Євхаристії багато прихожан храму прийняли таїнство Сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.

Страсний четвер також називають “Чистим”, бо з цього дня починаються особливі приготування до святкування Пасхи – віруючі очищають житло від бруду, а також починають пекти паски та фарбувати великодні крашанки.