Архієпископ Нестор звершив богослужіння у Дмитрівську поминальну суботу

Автор:

img_04325 листопада 2016 року, у Димитрівську поминальну суботу Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький звершив Божественну літургію в кафедарльному соборі свв.Костянтина та Єлени м. Тернополя. Його Високопреосвященству співслужив клір собору.

У суботу перед днем пам’яті святого Димитрія Солунського, в традицію Української Церкви увійшла практика поминання усіх від віку померлих отців і матерів наших. Про це згадує ще митрополит Петро Могила в своєму відомому «Требнику». Раніше на Русі цього дня поминали лише воїнів, котрі віддали свої життя на полі битви. То ж не дивно, що інші Помісні Церкви такого звичаю не знають. Із плином часу, в димитрівські суботи почали молитовно згадувати й всіх інших померлих, не лише військових. Таким цей день зберігся і до наших днів.

То ж, після Божественної літургії, Високопреосвященнійший владика у співслужінні духовенства звершив Велику панахиду за спокій усіх від віку спочилих православних християн, а після відпусту звернувся до присутніх із словом повчання.

У своєму благовісті архієпископ Нестор закликав парафіян частіше молитися за своїх померлих, виявляючи до них свою любов, допомагаючи цим у їх посмертній участі. Одночасно владика наголосив, що дні поминання померлих повинні нагадувати всім нам і те, що прийде час – помремо й ми. А тому, кожен наш день повинен бути проведений із користю не тільки для тіла, але й для душі. Кожен із нас повинен шукати нагоди послужити не тільки собі, своїм пристрастям, але й Богу та ближньому. Зокрема, владика пригадав про візит на нашу парафію Святійшого Патріарха Філарета та благословіння Святійшого на будівництво величного кафедрального собору. А тому, кожен із нас повинен докласти своїх зусиль, щоб будуючи нашу велику святиню, кожен із нас так само зростав духовно, у вірі, надії та любові. Для нас, підсумував владика Нестор, важливо зводити не лише стіни, але собори людських душ. А це неможливо без бажання та стремління самої людини. 

По закінченні богослужіння архіпастир благословляв парафіян.

img_0436

img_0435

img_0433

img_0437