Архієпископ Нестор заклав наріжний камінь храму Іоана Богослова в Тернополі

Автор:

2 червня 2019 року, у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав парафію святого апостола і євангеліста Іоана Богослова в Тернополі.

На запрошення настоятеля протоієрея Віталія Стефури архієрей звершив Божественну літургію у каплиці та закладення наріжного каменю під будівництво храму.

Його Високопреосвященству, окрім настоятеля храму, співслужили секретарі єпархії протоієрей Мирон Гах і протоієрей Олексій Головацький, Підволочиський благочинний протоієрей Тарасій Махніцький, численне запрошене духовенство.

На запричасному проповідь на тему євангельського читання виголосив протоієрей Тарасій Махніцький.

Під час святкового богослужіння багато парафіян причастилися Святих Тіла і Крові Господніх.

Опісля Літургії духовенство та вірні хресним ходом вийшли на подвір’я храму, де архієпископ Нестор разом зі священиками освятив і заклав наріжний камінь під будівництво храму на честь святого апостола і євангеліста Іоана Богослова.

У повчальному слові до присутніх архієрей зазначив, що зцілення Господом сліпонародженого чоловіка, який сліпим дожив до дорослого віку, було особливим.

“З усіх зцілень, про які ми читаємо у Святому Євангелії, – це єдиний випадок, коли Господь не спитав: чи ти віриш, що я можу це зробити? Він знав, що той сліпий чоловік не може вірити, не знаючи Бога, який прийшов до людей у світ. Він ніколи не бачив ні людей, ні чудес, не знав, що таке бути зрячим, через те й не міг вірити, що побачить, бо не знав, що це таке. І Господь приводить його до цієї віри поступово”, – сказав владика Нестор.

Він зауважив, що Господь приводить людей до спасіння різними видимими способами навіть тоді, коли людина сама не усвідомлює необхідність спасіння і не бачить шляху до Бога.

“Сьогодні ми спільною молитвою заклали цей новий храм – одним з тих засобів, через які Господь приводить людину до Бога. Якби не було храмів Божих, ми теж були б як ті сліпці, не знаючи, що є місце, де Господь постійно присутній серед людей, де він подає Своє Тіло і Кров, де, приймаючи ці величні дари, ми стаємо на шлях спасіння, не просто через нашу віру, а стаючи дітьми Божими, єднаючись із Христом Його Плоттю і Кров’ю. Ми б не знали, що є Свята Євхаристія і Божественна Літургія, не чули б, що нас у вічності чекає спасіння, і від того, як ми будемо жити, залежить, чи прийдемо ми до вічного життя з Христом Спасителем. Саме через молитву у храмі Господь прощає і відпускає нам наші гріхи, саме в храмі ми народжуємося до нового життя – життя вічного.  Саме через Церкву ми єднаємося з Богом.

Тому сьогодні Господь нашими руками помазав оті сліпі очі, щоб відкрити їх, коли ми вмиємося, зробимо цю працю, прийдемо до цієї купелі через довгий шлях будівництва. Багато тут потрібно праці, багато зусиль, щоб храм постав. І від кожного з нас потребуються зусилля: праця, кошти чи молитва, але нехай ніхто не  залишиться байдужим і прикладеться. Нехай з благословенням Божим старанням вашої громади Господь подасть, щоб будова тривала недовго, щоб якнайшвидше ми знову зібралися на цьому місці, але вже у славному і величному храмі, щоб спільною молитвою його освятили, звершивши Божественну літургію”, – побажав архієпископ Нестор.