Архієпископ Нестор взяв участь в урочистій академії з нагоди 60-річчя Тернопільського медуніверситету

Автор:

тдму3Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського відзначив 60-річчя. З цієї нагоди 26 травня відбулася урочиста академія, в якій взяли участь керівники міста та області, випускники вишу-ювіляра, вчені зі США, Канади, Великобританії, Німеччини, Польщі, Єгипту, Пакистану та інших країн, представники духовенства.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор зачитав вітання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета керівництву, викладачам, студентам і випускникам ТДМУ з нагоди ювілею вищого навчального закладу. У вітанні, зокрема, зазначається, що рік за роком Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського не лише дає студентам необхідні в майбутньому знання, а й стає справжньою духовною школою, навчаючи людей у білих халатах того, чого, здавалося б, навчити неможливо: людяності, співчуттю до ближнього, вмінню та бажанню співпереживати, відчувати людський біль. Найкращі педагоги та медики з часів професора Петра Огія та професора Мартинюка і до нині роблять свою справу, за що отримують не лише подяку та вдячність студентів і пацієнтів, а й особливу благодать від Бога.

“Науку та релігію часто протиставляли. Однак, приклад життя багатьох вчених, зокрема вчених-медиків, є красномовним свідченням того, що ці речі не лише не суперечать, а навпаки – доповнюють одна одну. Знаємо, що руки лікарів роблять в операційних справжні дива, але ми також упевнені в тому, що ці руки, що чинять добро, – благословенні самим Христом. Через пророка Мойсея Господь прямо називає Себе Лікарем: «Я Господь Бог твій, цілитель твій» (Бут. 15:26). А нині всі Таїнства Церкви людина приймає не лише на зцілення душі, а й задля лікування та освячення свого тіла, яке за словом Апостола є «храмом святого Духа» (1 Кор. 6:19).

Церква та медицина є Божим знаряддям, яке поставлене для служіння людині, і заради більшої користі людям вони неодмінно повинні співпрацювати, доповнюючи одна одну. Від святого апостола та лікаря Луки до святого Луки Кримського Свята Церкви являє світу істину, що найкращий лікар – це лікар, який має не лише знання, а й віру – живий особистий зв’язок із Христом-Богом. То ж заохочую не тільки пам’ятати й дотримуватися «Клятви Лікаря України», а й у всіх своїх вчинках пам’ятати про свою особисту відповідальність перед Богом: «I все, що робите, робiть вiд душi, як для Господа, а не для людей» (Кол. 3:23).

Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату закликаю Боже благословення на всіх, причетних до діяльності Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського в день 60-ліття його діяльності.

+ ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України”.