Архієпископ Нестор молився у Чернівцях з нагоди престольного свята храму прп. Параскеви Сербської

Автор:

DSC_075027 жовтня 2017 року, коли Православна Церква вшановує пам’ять Преподобної Параскеви Сербської, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, взяв участь в урочинах з нагоди престольного свята храму прп. Параскеви Сербської у Чернівцях. Владику Нестора супроводжував завідувач канцелярії Тернопільської єпархії свящ. Володимир Зубілевич.

Божественну літургію у найдавнішому муровану храмі Чернівців, спорудженому 155 років тому, звершив митрополит Чернівецький і Буковинський Данило у співслужінні архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія, архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора, архієпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла та соборного духовенства з Буковини, Тернопільщини і Прикарпаття.

Як повідомляє прес-служба Чернівецько-Буковинської єпархії, настоятель храму протоієрей Микола Семелюк урочистою промовою зустрів владику Нестора у притворі і передав святий хрест. Після євангельського читання владика Нестор у повчальній промові зупинився на темі життєвого подвигу прп. Параскеви зазначивши, що православні християни мають брати приклад з святої – як ревно потрібно йти дорогою до Господа Бога.

Перед святою Євхаристією до парафіян звернувся отець Микола Йоник, який зауважив, що Царство Небесне не дається людині без докладання сили – сили духу, терпіння, витримки, пожертви і молитви. І цьому прикладом для нас є прп. Параскева.

Митрополит Данило подякував архієреям за участь і співслужіння і закликав молитися безперестанно за Україну і людей.

Після Богослужіння біля пам’ятного хреста на місці старої дерев’яної церкви Високопреосвященнійші владики звершили чин малого освячення води. Духовенство і миряни звершили обхід довкола храму з читанням Євангелія і окропленням освяченою водою.

Після цього всі парафіяни і духовенство взяли участь у святковій трапезі.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.