Архієпископ Нестор взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради

Автор:

28 травня 2019 року голова Синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор взяв участь у засіданні Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України.

Одним із питань, які розглядав комітет, був проект Закону про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України. На засіданні комітету також був присутній виконавчий директор Пласту Станіслав Андрійчук.

Від імені митрополита Київського і всієї України Епіфанія і Православної Церкви України архієпископ Нестор звернувся з проханням підтримати цей законопроект, зазначивши, що питання Пласту напряму стосується виховання нашого майбутнього покоління, патріотичного і духовного виховання молоді України.

«Основою пластового виховання є виховання вірності Богові і Україні. І поєднання саме цих двох критеріїв не теоретичне, а практичне, оскільки виховання пластунів стосується і духовного виховання, і виховання як віруючих людей, виховання дійсних, справжніх патріотів. І ми це бачимо неодноразово за всю історію боротьби, захисту української держави, починаючи від самого заснування, від Першої світової війни, від воїнів УПА і закінчуючи АТО та операцією Об’єднаних сил, – пластуни завжди стояли на захисті української держави. І, звичайно, що Церква зі свого боку підтримує ці позиції, на яких виховуються діти в Пласті. Зокрема, завдяки Пласту багато людей прийшли до віри. І навіть виховані в сім’ях, далеких від патріотичного виховання, вони прийшли і до справжньої любові і до України. Тому від імені Блаженнійшого митрополита Епіфанія і від імені Православної Церкви України я звертаюся з проханням підтримати цей законопроект, оскільки ми вважаємо, що державна підтримка пластового виховання буде на користь для всього нашого народу і для всієї української держави», – сказав владика Нестор.

Профільний комітет Верховної Ради одноголосно підтримав законопроекти про Пласт. Документ винесений на розгляд парламенту.

30 травня Верховна Рада проголосувала за закон про визнання і підтримку національної скаутської організації Пласт на державному рівні. За відповідний законопроект проголосували 228 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, Пласт отримає державну підтримку. Крім того, держава офіційно визнає заслуги пластівської організації, зокрема, освіту дітей та молоді, історичний внесок пластунів у становлення державності і участь в боротьбі за здобуття незалежності України.