Архієпископ Нестор взяв участь у заходах до 100-річчя Соборності України

Автор:

22 січня 2019 року, в день 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, на межі Тернопільської та Хмельницької областей відбулася акція “Збруч – ріка єднання”. В урочистостях з нагоди Соборності України взяв участь архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

Цього разу урочисті заходи відбулися на межі Борщівського району Тернопільщини та Чемеровецького району Хмельниччини. Основні заходи відбулися у селі Гуків  Хмельницької області.

Жителі обох областей з’єднали українських стяг на мості через річку Збруч, яку називають рікою єднання. В акції взяли вісім тисячі учасників, серед яких і представники влади з Тернопільщини, Хмельниччини та Львівщини, численне духовенство.

Біля пам’ятного хреста головному командиру УПА Роману Шухевичу митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній та архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор у співслужінні духовенства відслужили молебень за героїв, які поклали життя за Україну.

Опісля відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР.

 
 
 

“День Соборності має стати для нас уроком і надією на майбутнє, – зазначив владика Нестор. – Ми пройшли історичні уроки: здобули незалежність, а потім довелося її відстоювати, ще в 90-х роках почали розбудовувати Українську Церкву і тільки тепер об’єдналися і отримали визнання як незалежна Церква.  – Сьогодні ми повинні гуртуватися, молитися, просити Бога і самі докладати зусиль, щоб зберегти цю єдність, щоб вороги, які хочуть нас розділити, не мали жодних шансів на успіх”.