Архієпископ Нестор взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду

24 листопада 2020 року під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяв участь архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

Члени Синоду ухвалили низку важливих рішень. Зокрема були ухвалені рішення про впорядкування діяльності та зміни до статутів низки синодальних управлінь, зміни назв релігійних організацій, тощо.

Архієреї заслухали повідомлення Блаженнійшого Митрополита Епіфанія про рішення Блаженнійшого Архієпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостома ІІ визнати надану через Синодальний Томос Всесвятійшим Вселенським Патріархом автокефалію Української Церкви та внесення для поминання у Диптиху Вселенської Православної Церкви імені Предстоятеля Православної Церкви України.

Також члени Синоду благословили до видання і вжитку в Православній Церкві України першу частину Служебника, з розміщеними у ній послідуваннями служб вечірні, ранньої, Божественної літургії свт. Іоана Золотоустого та молитов до причастя у новій редакції перекладу 2020 року.

Священний Синод надав загальний дозвіл звершувати Божественну літургію за чином свт. Іоана Золотоустого і за чином свт. Василія Великого при відкритих Царських вратах до виголосу «Святеє святим», як це є у багатьох Помісних Церквах та широко практикується в Православній Церкві України. Водночас давня практика закриття врат може і надалі вживатися так, як це передбачене в уставі.

Архіпастирі підтримали пропозицію Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, про скликання у м. Києві 15 грудня 2020 р. Архієрейського Собору Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Було назначено, що Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у разі змін у епідеміологічній обстановці в Україні, пов’язаній з пандемією коронавірусної хвороби, та можливих рішень державної влади з цього приводу може змінити дату проведення Архієрейського Собору.

З журналами засідання Священного Синоду можна ознайомитися за цим посиланням.