Архієпископ Нестор відслужив літію на могилі лікаря і науковця Леоніда Ковальчука

Автор:

15 березня 2018 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор разом з головою єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання в Збройних силах та інших військових формуваннях України, головою військового духовенства протоієреєм В’ячеславом Кізіловим відслужив заупокійну літію за душу лікаря і науковця, багаторічного ректора Тернопільського медичного університету ім. І. Я. Горбачевського академіка Леоніда Ковальчука.

У день народження Леоніда Якимовича біля його могили на Микулинецькому кладовищі зібралися рідні, друзі, колеги покійного, а також номінанти громадської відзнаки – ордена «За спасіння життя», заснованого його сином Олександром на вшанування пам’яті батька.

Цього року серед нагороджених – громадська організація ASAP Rescue (АСАП РЕСКЮ), що займається проведенням рятувальних операцій під час катастроф, катаклізмів та небезпечних для людей ситуацій; український волонтерський медичний батальйон «Госпітальєри»; громадська організація «Колиска життя» з Тернополя, яка надає кризову допомогу вагітним жінкам та їх чоловікам, щоб запобігти абортам; доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри хірургії  Одеського національного медичного університету Володимир Грубнік, сім’я Річарда та Ольги Гарейчуків із Торонто, які є  засновниками громадської Організації «Армії SOS Канада»,  засновник  реабілітаційного центру БО “Допоможи Собі Сам”Сергій Куршаков з Дніпра, студент з Тернополя Володимир Скиба, який на Тернопільському ставі врятував людину, що тонула; Андрій Трусов (посмертно) з Чорткова, який загинув, рятуючи дитину (орден отримала мати Андрія).

Фото Олега Снітовського.