Архієпископ Нестор узяв участь у міжнародній науковій конференції про міжрелігійний діалог

13 жовтня 2021 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор узяв участь у  міжнародній науковій конференції «Міжрелігійний діалог та його вплив на суспільство, політику, бізнес, культуру». Захід, організований соціально-гуманітарним факультетом, відбувся у Західноукраїнському національному університеті.

У межах роботи конференції  її учасники  говорили про міжрелігійний діалог у соціокультурному вимірі, проблеми релігійної ідентичності, внесок релігійних конфесій у збереження духовно-культурної спадщини, вплив міжрелігійного діалогу на вирішення воєнних конфліктів і суспільних проблем у ХХІ ст., роль духовенства у міжрелігійному діалозі, участь політиків, бізнесменів, діячів науки та культури у міжрелігійному діалозі, міжконфесійні та міжцерковні відносини, релігійну толерантність, паломницький туризм тощо.

Відкриваючи конференцію, ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий наголосив на важливості міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, процитувавши слова святого Августина: «Бажаю, щоб у важливих речах була єдність, в сумнівах – свобода, але у всьому – любов».

За інформацією пресслужби ЗУНУ, почесними гостями конференції, окрім владики Нестора, були ректор Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосипа Сліпого о. Іван Римар , ректор Теологічного інституту Католицького університету в Ружомберку Петер Майда, доктор богослов’я, директор Інституту релігії та суспільства УКУ, директор Центру міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «Лібертас» Тарас Дзюбановський,  кандидат політичних наук, перший секретар відділу Балкан Другого територіального департаменту МЗС України Людмила Недільська.

Одним зі спікерів конференції був доцент кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича протоієрей Миколай Лагодич.