Архієпископ Нестор у Кременці освятив пам’ятник борцям за волю України

8 листопада 2020 року в Кременці відкрили Майдан Волі та пам’ятник борцям за волю України. Освятив пам’ятник архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

 

На новій площі в центрі міста на урочистості зібралися представники влади, волонтери, військовослужбовці, священнослужителі, кременчани.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор також відслужив літію за спокій всіх, хто віддав життя за Україну. Його Високопреосвященству співслужили завідувач єпархіальної канцелярії прот. Володимир Зубілевич, Кременецький благочинний прот. Володимир Буграк, священники Кременецького благочиння.

Матерям, сини яких загинули у війні на сході України, міський голова Кременця Олексій Ковальчук подарував ікони, як символ віри та надії, інформує kremenets.city. Родичі загиблих героїв випустили у небо білих голубів на знак миру.

По закінченню урочистостей присутні кременчани поклали квіти в знак пошани до пам’ятника “Борцям за волю України”.

Проектування площі розпочали у 2016 році, а будівельні роботи – торік у листопаді. Автором проекту став скульптор Микола Король. Пам’ятник у Кременці – вже четвертий, який він разом із депутатом Верховної Ради 8-госкликання Михайлом Головком створив для громад Тернопільщини. У 2014 році в Дунаєві на Кременеччині було відкрито пам’ятник Герою Небесної сотні Олександру Капіносу, а торік улітку в Збаражі – пам’ятник Героям Небесної сотні Устиму Голоднюку та Назару Войтовичу.

Фото зі сторінки Михайла Головка у фейсбуці та видання kremenets.city.