Архієпископ Нестор співслужив Предстоятелю у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі

17 грудня 2019 року, в день пам’яті святої великомучениці Варвари, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор співслужив Блаженнійшому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви на Божественній літургії співслужили також архієпископ Сiмферопольський i Кримський Климент, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Одеський і Балтський Павло, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

 

На завершення святкової відправи відбулася молитва до святої великомучениці Варвари.

Нагадаємо, напередодні дня пам’яті святої великомучениці Варвари, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор співслужив наміснику Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископу Вишгородському Агапіту за Всенічним бдінням у Варваринському приділі Михайлівського собору монастиря.

Пам’ять святої великомучениці Варвари Свята Православна Церква вшановує 17 грудня. Згідно з літописними свідченнями, на початку ХІІ ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені в Київ візантійською княжною Варварою – дружиною великого Київського князя Святополка-Михаїла Ізяславовича, та встановлені в збудованому цим князем Михайлівському Золотоверхому соборі. У цьому храмі вони перебували понад 800 років – до часу його закриття й руйнування. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському соборі міста Києва.

Фото зі сторінки Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря у фейсбуці.