Архієпископ Нестор співслужив Предстоятелю на цілющому джерелі присілка Заглина на Львівщині

У день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці, 13 вересня 2021 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, в рамках Першосвятительського візиту до Львівсько-Сокальської єпархії, очолив Божественну літургію на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок) – місці чудесного явлення Божої Матері.

Про це повідомляє пресслужба Київської митрополії ПЦУ.

За Божественною літургією Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло, зі Святої Гори Афон, з монастиря Ксенофонт – ієромонах Сисой та ієродиякон Пахомій, з монастиря Пантократор – ієромонах Микита.

За богослужінням також молилися священники Львівсько-Сокальської, Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування, звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами. Тернопільську єпархію представляв завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Володимир Зубілевич.

Після прочитання Євангелія Предстоятель помісної Української Православної Церкви виголосив першосвятительське слово проповіді.

Згодом лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Наприкінці літургії Митрополит Епіфаній вручив іменний хрест Предстоятеля протоієрею Ярославу Кунинцю.

Слова вдячності Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію висловив очільник Львівсько-Сокальської єпархії Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Після богослужіння відбулося закладення наріжного каменя під будівництво храму на честь Покладення чесного пояса Божої Матері.

Насамкінець Його Блаженство з ієрархами та духовенством спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері «Царице моя, Преблагая…» та випили джерельної води.

Це щорічне богослужіння відбувається в рамках прощі, що традиційно звершується до цього святого місця в день відпустового свята.