Архієпископ Нестор співслужив Патріархові у Хресто-Воздвиженському Манявському монастирі

Автор:
1257 липня 2017 року, коли Православна Церква вшановує Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана та преподобних отців Іова (1621) та Феодосія (1629) Манявських, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир на Прикарпатті.

При вході в Манявську обитель намісник обителі архімандрит Феогност (Бодоряк) привітав Святійшого Патріарха та запросив його очолити Божественну літургію. Богослужіння було відслужене у літній каплиці на честь преподобних Іова та Феодосія Манявських, яка призначена для прощ та багатолюдних богослужінь.

Його Святості співслужили: священноархимандрит Манявського монастиря митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, братія обителі та монастирських скитів на чолі з архімандритом Феогностом (Бодоряком); духовенство Івано-Франківської та інших єпархій.

За богослужінням також молились голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук з дружиною Людмилою та донькою Валентиною, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, їхні заступники, голови районних державних адміністрацій, представники політичних і громадський організацій, військовослужбовці, парафіяни монастиря та велика кількість паломників. 

Цього року близько двадцяти тисяч прочан прибули на Патріаршу прощу до Великого Хресто-Воздвиженського Манявського Скиту, а більше ніж дві тисячі вірян причастились за богослужінням Святих Христових Таїн. Багато хто з прочан ішов до монастиря, за древньою благочестивою традицією, пішки за сотні кілометрів зі співом молитов. Найбільше прочан прибули зі Снятинщини, Коломийщини, Тернопільщини, Івано-Франківська та інших районів і областей України.

Богослужіння в обителі звершувалися у трьох храмах – перша Літургія звершувалася о 24.00 годині, друга Літургія о 7 годині 30 хвилин і третя Літургія о 10.00 годині, яку очолив Святійший Патріарх Філарет.

Під час святкового богослужіння віряни молилися за воїнів, які щодня ризикують життям, захищаючи рідну землю на Сході держави, а також відновлення миру і збереження цілісності та суверенітету України.

Наприкінці Літургії Предстоятель виголосив проповідь. 

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату відзначив 16 військовослужбовців, які брали участь у Антитерористичній операції, медалями “За жертовність та любов до України”.

«Це свято, як і всі інші, нагадує нам про Бога, вічне життя, наші гріхи і про те, що потрібно від них очищатися. Сьогоднішньою літургією ми закликаємо усіх до покаяння. Молимося за це, а також за перемогу, мир, злагоду та благополуччя», – зазначив Патріарх Філарет.

Після літургії був відслужений молебень до святих преподобних небесних покровителів Манявського монастиря Іова та Феодосія. 

У свою чергу митрополит Іоасаф подякував Святійшому Владиці за спільну молитву, а ченці обителі вручили Патріарху букет квітів. Наприкінці Першосвятитель закликав на всіх Боже благословення.

Довідково: Манявський чоловічий монастир був заснований святим преподобним Йовом Княгицьким (Іовом Манявським) у 1606 році. Його насельниками були видатні історичні постаті: Іван Вишенський і Захарія Копистенський. Тут похований гетьман України Іван Виговський.

cerkva.info