Архієпископ Нестор освятив воду на набережній Тернопільського ставу (відео)

Автор:

DSC_017919 січня 2017 року, у свято Богоявлення і Хрещення Господнього, у Тернополі відбулося традиційне міжконфесійне освячення води.

На набережній ставу біля хреста, встановленого на честь Хрещення Київської Русі, керуючий Тернопільською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, у співслужінні єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви Преосвященнійшого Віктора, архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Високопреосвященнійшого Василія і єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Преосвященнійшого Теодора та духовенства єпархій відслужив великий водосвятний молебень.

Чин водоосвячення, який здійснюється у свято Богоявлення, називається великим за особливою урочистістю обряду, пройнятого спогадом про Хрещення Господнє, в якому Церква бачить не лише таємниче обмивання гріхів, але і дійсне освячення самого єства води через занурення в неї Бога по плоті.

Після освячення води владика Нестор з вітальною архіпастирською промовою звернувся до сотень присутніх на водосвятті віруючих: «Йорданська вода є особливою, бо нагадує нам про Христа Спасителя, Який прийшов на світ, щоби всіх нас привести на Небеса. Йоан Предтеча хрестив на прощення гріхів, а Христу прощення гріхів було непотрібне. Він як Бог безгрішний, але своїм хрещенням Він освятив води ріки Йордану, відкрив для нас шлях до спасіння, вийшов на проповідь, щоби усіх людей привести до Царства Небесного. Нехай Всемилосердний Господь у сьогоднішній святковий день і по всі дні нашого життя обдаровує всіх своєю благодаттю, береже від усякого зла. Особливо нехай береже воїнів, які на Сході України захищають нас від російського агресора і завдяки яким ми можемо, майже не відчуваючи війни, мирно святкувати ці свята на рідній Тернопільщині. Нехай Всемилосердний Господь обдарує всіх своїми щедротами і нехай Його благословення завжди перебуває з усіма нами!»

У міжконфесійному молебні взяли участь представники тернопільської влади: голова облдержадміністрації Степан Барна, заступник голови обласної ради Любомир Крупа, міський голова Тернополя Сергій Надал, чисельні віруючі Церков східного обряду.

По завершенні освячення архіпастир благословив віруючих і окропив їх освяченою водою.