Архієпископ Нестор освятив пам’ятник загиблим артилеристам 44-ї артбригади

9 вересня 2021 року 44-та окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола відзначила сьому річницю з дня створення. Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, голова єпархіального відділу військового духовенства, старший військовий капелан Тернопільської області протоієрей В’ячеслав Кізілов, капелан 44-ї артбригади протоієрей Володимир Андрухів, секретар єпархіальної канцелярії протоієрей Сергій Росіцький, представники капеланства єпархії: Заліщицький благочинний протоієрей Михайло Бубнів, протоієрей Михайло Кокора, протоієрей Андрій Курило та протоієрей Юрій Матвіїшин, – взяли участь в урочистих заходах з цієї нагоди.

Цього дня на території бригади, яка дислокується у Тернополі, відкрили пам’ятник, присвячений воїнам-артилеристам, котрі загинули, захищаючи Батьківщину від російського агресора на Сході України.

Архієпископ Нестор та єпископ УГКЦ Теодор у співслужінні духовенства звершили богослужіння за спокій душ полеглих за Україну героїв та освятили пам’ятник на Стелі пам’яті загиблих артилеристів 44-ї бригади, де в камені викарбувані всі 15 прізвищ воїнів.

Його назва – «Вогонь запеклих не пече» – слова, вписані у шеврони воїнів бригади.
У центрі скульптури, яка зображує архістратига Михаїла, викарбуваний девіз артилеристів – “Вогонь запеклих не пече”. З тильної сторони пам’ятника витесано силует скорботної матері, яка в тилу чекає свого сина з війни.

Вітаючи артилеристів з нагоди 7-ї річниці створення бригади, владика Нестор подарував ікону і вручив військовим медалі за жертовність і любов до України.

В урочистостях також взяли участь командувач військ оперативного командування “Захід” полковник Сергій Літвінов, представники державних органів влади, місцевого самоврядування, патріотичних громадських організацій,  волонтери, меценати.

44-та окрема артилерійська бригада була створена у 2014 році в місті Яворів на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного та отримала разом зі старою відновленою технікою частину нової. Пройшла бойове злагодження на Яворівському полігоні. З цього часу успішно виконувала бойові завдання в зоні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

З січня 2015 року 44-та окрема артилерійська бригада дислокується у Тернополі. Основу особового складу склали військовослужбовці, які були призвані в рамках третьої хвилі мобілізації. Нині в частині проходять військову службу військовослужбовці за контрактом та солдати строкової служби. Строковики несуть службу в пункті постійної дислокації та виконують завдання з охорони та оборони об’єктів військової частини.

У зоні проведення антитерористичної операції бригада перебувала безперервно з початку листопада 2014 року.

6 грудня 2020 року бригаді було присвоєно почесне найменування – “імені гетьмана Данила Апостола”.

Нині бригада у повному складі перебуває на місці дислокації. Артилеристи вперше за кілька років вийшли із зони проведення АТО/ООС.