Архієпископ Нестор очолив Літургію у Печері Апокаліпсису на о. Патмос

Автор:

За домовленістю з Вселенським Патріархатом та з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, триває офіційна поїздка делегації Української Православної Церкви (ПЦУ) на о. Патмос (Греція), під час якої архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з українським духовенством відвідає монастирі, храми, святі місця острова. У неділю 24 березня 2019 р. українська делегація відвідала монастир Святого апостола і євангелиста Іона Богослова, а також Печеру Апокаліпсису на острові Патмос.

Настоятель храму у цій печері, ієромонах Ісидор, радо зустрів гостей з України, повідомляє прес-служба Православної Церкви України. Тут архієпископ Нестор у співслужінні українського духовенства прот. Миколая Лагодича, прот. Василя Лила і прот. Тараса Махніцького відслужив Божественну Літургію. Владиці Нестору співслужив також протодиякон Юрій Коханський. Разом з духовенством молився староста кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени Юрій Іванович Петрик.

Того ж дня офіційна делегеція ПЦУ молилася за Всенічним бдінням в монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці на острові Патмос.

 
 
 

Довідка. Печера Апокаліпсису – печера на острові Патмос, Греція, яку церковне передання вважає місцем, де апостол Іоан Богослов отримав від Бога «Одкровення» і написав книгу, яка також відома під назвою «Апокаліпсис». Печера розташована поруч із монастирем Святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, разом з яким 1999 року була включена в число пам’ятників Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Над печерою побудовано храм, що має два приділи: просторий в ім’я святої Анни і малий, що включає в себе печеру Апокаліпсису з низьким скелястим склепінням. Власне печера розташована нижче сучасного рівня дороги, і до неї ведуть круті сходи. Безпосередньо над входом до печери зроблено напис: «Це місце, що справляє незабутнє враження, не що інше як дім Бога; це – двері на Небеса»/