Архієпископ Нестор очолив богослужіння з нагоди Світлого Христового Воскресіння

У ніч на 2 травня 2021 року, в день Світлого Христового Воскресіння, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив урочисті святкові богослужіння – полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого – у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени.

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору.

Незадовго до опівночі архієпископ із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо храму, який за уставом завершився перед закритими дверима храму. Це символізує собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна утреня і вперше цього року було виголошено: “Христос Воскрес!”

Далі Його Високопреосвященство, духовенство та парафіяни увійшли до храму, де богослужіння продовжилося каноном Пасхи. Під час утрені владика Нестор прочитав Оголосительне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після завершення утрені відправа продовжилася співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією. Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами.

Богослужіння транслювалося на ютуб-каналі єпархії «Лампада Православ’я TV”.

Відправа завершилася освяченням артоса (пасхального хліба, який буде біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу артос роздадуть вірним), а також пасок і великодніх приношень.

Фото Максима Кириліва.

Більше фото з богослужіння – на сторінці єпархії у фейсбуці.