Архієпископ Нестор очолив богослужіння у Свято-Амфілохіївському монастирі

1 січня 2021 року, у 50-ту річницю упокоєння преподобного Амфілохія Почаївського, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у Свято-Амфілохіївському чоловічому монастирі у с. Мала Іловиця Шумського району. 

Богослужіння розпочалося опівночі. Священноархімандриту монастиря Високопреосвященнійшому Нестору співслужили Шумський благочинний прот. Миколай Бабій, завідувач єпархіальної канцелярії прот. Володимир Зубілевич, доцент кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прот. Миколай Лагодич, духовенство Тернопільської та інших єпархій.

У храмі молилися паломницька група студентського товариства Academia Ortodóxa богословського відділення Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича, паломники з різних куточків Тернопілля.

Під час Божественної літургії, а також у молебні на початок нового року були піднесені молитви за добробут українських родин та за здоров’я українських воїнів-захисників.

По завершенні богослужіння владика Нестор звернувся до присутніх із повчальним словом.

Також архієрей прийняв Вифлеємський Вогонь миру від представників національної скаутської організації “Пласт”.

8 січня 2012 року на батьківщині преподобного Амфілохія на місці, де він заповідав, було закладено наріжний камінь під будівництво храму та монастиря. До побудови святині долучилися доброчинці та меценати – люди різних конфесій, родичі тих, кого він зцілював, ті, хто шанує пам’ять про праведника віри нашого часу. 23 листопада 2013 року храм було освячено. У дні вшанування преподобного Амфілохія Почаївського: 1 січня, 12 травня, 13 липня, – в Малій Іловиці, відбувається архієрейська літургія і паломництво.