Архієпископ Нестор молився на Фанарі з нагоди 30-річчя інтронізації Вселенського патріарха Варфоломія (відео)

22 жовтня 2021 року у церкві святого Георгія на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій відслужив Божественну літургію, приурочену 30-річчю інтронізації Його Всесвятості на Патріарший престол. Напередодні глава Константинопольської Церкви звершив Вечірню. Як представник Православної Церкви України участь у богослужіннях взяв архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Архієрея супроводжував завідувач єпархіальної канцелярії, ключар кафедрального собору свв. рівноапп. Костянтина і Єлени протоієрей Володимир Зубілевич.

На богослужіннях молилися духовенство Вселенського патріархату, православні віряни, а також митрополит Румунської Православної Церкви Нифонт.

Архієпископ Нестор передав вітання патріархові Варфоломію із 30-річчям патріаршого служіння від ПЦУ й особисто митрополита Епіфанія.

У вітальному адресі предстоятель ПЦУ подякував очільникові Вселенського патріархату за визнання автокефалії Української Православної Церкви та недавній візит до України.

“Мудрість, мужність, незламність духу та жертовну любов явили Ви, здійснюючи ці великі справи. І хоча є ті серед наших братів, хто дотепер ще не усвідомив вірність всього зробленого – але у належний час і вони побачать те, що Ви побачили від початку, зрозуміють і приймуть зроблене, бо воно – на благо Церкви Христової, – йдеться у привітанні предстоятеля ПЦУ. – Радію, що під час візиту Вашої Всесвятості до Києва Ви особисто мали можливість побачити і відчути ту любов і вдячність, яку має православний український народ до Вас. Тож цим листом дозвольте лише поновити свідчення наших незмінних почуттів братньої любові, глибокої поваги і сердечної подяки Вашій Всесвятості за все, що Ви зробили і робите для Православної Церкви загалом і для помісної Української Православної Церкви зокрема”, – зазначається у вітанні Блаженнійшого Епіфанія на адресу Патріарха Варфоломія.

В урочистих заходах також взяли участь заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга, новопризначений Надзвичайний та Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар, генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, консул України в Анталії Емір Рустамов, керівник Тернопільської обласної ради Михайло Головко, депутатка Тернопільської міської ради Мар’яна Головко, начальник відділу міжнародного співробітництва та промоції Тернопільської області Тернопільської обласної ради Руслан Кулик, представники української громади в Туреччині.

Також 21 жовтня патріарх Варфоломій у своїй резиденції прийняв українську делегацію на чолі з архієпископом Нестором. Його Всесвятість поспілкувався з тернопільським архієреєм та представниками обласної влади, переглянув світлини споруджуваного у Тернополі кафедрального собору, благословив гостей.

22 жовтня виповнилося 30 років відтоді, як Вселенський патріарх Варфоломій, який був обраний у жовтні 1991 року і одноголосно підтриманий Священним Синодом, посів Патріарший престол.