Архіпастирський візит у Нападівку Лановецького благочиння

Автор:

23157459_1460007157380690_1291126953432008587_o4 листопада 2017 року, коли Православна Церква вшановує Казанську ікону Пресвятої Богородиці, на запрошення прот. Володимира Яблонського Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, із архіпастирським візитом відвідав с. Нападівка Лановецького благочиння. Владика звершив Божественну літургію в храмі Казанської ікони Пресвятої Богородиці з нагоди престольного свята.

Першими свого архіпастиря короваєм на вишитому рушнику зустріли юні парафіяни, подякувавши владиці Нестору за візит. Під час Богослужіння Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Володимир Яблонський і запрошене духовенство Лановецького благочиння.

Після Божественної літургії духовенство та миряни звершили триразовий обхід навколо храму з читанням Євангелія, а  також молитвою вшанували пам’ять похованих на церковному подвір’ї священиків.

Після обходу владика Нестор освятив каплицю, колодязь та новозбудовану вхідну браму на церковному подвір’ї.

Наприкінці архієрей прочитав Акафіст до ікони Казанської Божої Матері і разом з духовенством заспівав величання Пресвятій Богородиці.

Звертаючись до присутніх із повчальним словом, архієпископ Нестор пояснив, чому Українська Православна Церква вшановує ікону Казанської Божої Матері. Він розповів, що Казань п’ятсот років тому, коли там з’явилася ця ікона Богородиці, була містом мусульманським. І татари тоді здійснювали набіги на чужі землі, в тому числі й на Русь-Україну. Але Всемилосердний Господь не лише захищає православних від загибелі. Він ще й настановляє тих, хто відійшов від Бога чи ніколи не знав про Нього, і приводить їх на шлях до спасіння. Саме через явлення цієї ікони місто Казань прийшло до православної віри і тамтешні гонителі православ’я були посоромлені, а українська земля звільнилася від набігів іноплеменників. Бо Пресвята Богородиця завжди благословляє і захищає всіх людей, які мають непохитну віру, люблять Бога і живуть по Його заповідях.
 
“Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми теж переживаємо набіг іноплеменників. Уже три роки на сході нашої держави точиться війна. Слава Богу, намагання ворогів українського народу знищити нас, не були успішними. Хоча багато років нищилася наша армія, але вороги України не змогли знищити наш дух і нашу віру. І ті щирі віруючі патріоти, які тоді стали на захист Вітчизни, а сьогодні сформували Збройні Сили, не дали безбожникам прийти і знищити нашу землю, нашу Церкву і наш народ. І сьогодні з Божою допомогою ця так звана лінія розмежування все зменшується і ворог відступає з української землі. Сьогодні ми бачимо, що одна з найсильніших армій світу безсила проти України. Бо в них зброя і воїни, а у нас – благословення Боже і заступництво Пресвятої Богородиці. І сьогодні, вшановуючи Пресвяту Богородицю, ми молимося, щоб вона захистила наш народ від усякого зла, від нападів іноплеменників, як зробила це п’ятсот років тому”, – сказав владика Нестор.
 
Він закликав підносити молитви за українських воїнів-захисників, щоб Пресвята Богородиця берегла їх від усякого зла, щоб вони змогли вистояти і принести нам перемогу, звільнення від окупанта, мир, спокій і благополуччя для нашої держави.
 
“А Пресвята Богородиця, яка привела татарський народ у Казані до віри православної, нехай настановить і тих, котрі забули про те, що Православна Церква вчить любити свою землю і свій народ, і живучи на українській землі, проповідують любов до “Отєчєства”. Віримо, що Господь їх теж направить і приведе до Єдиної помісної української Церкви. Нехай заступництвом Пресвятої Богородиці Господь дає нам єдність, порозуміння, любов і щире бажання виконати Його благословення і завжди жити по Заповідях Божих”, – завершив проповідь владика Нестор.
 
Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.