На благодійній виставці-аукціоні у Тернопільському кооперативному збирають гроші на допомогу військовим

Автор:

28 червня 2022 року, в День Конституції України, архієпископ Нестор узяв участь у відкритті благодійної виставки-аукціону картин, ікон, творчих робіт. Її проведення ініціювали Тернопільська та Тернопільсько-Теребовлянська єпархії Православної Церкви України і Тернопільський кооперативний фаховий коледж. Триватиме благодійний аукціон упродовж місяця.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор та єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло благословили проведення цього заходу. На виставці-аукціоні представили близько 60 робіт. Гроші, отримані від продажу картин, спрямують на потреби Збройних сил України.

Іконописні роботи передав на аукціон єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло.

“Ці ікони написані кілька років тому. Їх створив місцевий молодий художник. Він вдосконалював свою майстерність, пробував різні техніки і хотів, щоб ці ікони знадобилися для якоїсь доброї справи. Він просто віддав, щоб подарувати їх комусь або поставити у якесь достойне місце. Зараз віддати їх на потреби армії – це дійсно достойна місія”, – цитує владику Павла Суспільне.

Вартість картин та ікон оцінювала спеціальна комісія. Стартова ціна лотів становила від 400 до 10 тисяч гривень.

Першого ж дня на аукціоні продали 9 картин на понад 30 тисяч гривень. Як зазначив директор коледжу Василь Мулярчук, усі виручені гроші надішлють на рахунок Тернопільської єпархії ПЦУ. За словами владики Нестора, вже відомо, бійцям яких бригад передадуть цю допомогу.

“До нашої єпархії зверталися із кількох військових частин, зокрема, з 44 та 45 артилерійських бригад. Бійці просять допомогти їм придбати тягачі, адже мають нову зброю, але тягачів, які вони отримали разом зі зброєю – не достатньо. Також звертаються й з інших військових частин, у них менші потреби. Тому, якщо залишаться кошти, то ми будемо допомагати й іншим. Кожну гривню, виручену на цьому аукціоні, ми витратимо на допомогу нашим військовим”, – розповів архієпископ Нестор.

Фото Любові Гадомської (Суспільне) і надані ТКФК.