Архієрейське богослужіння у Свято-Амфілохіївському монастирі в Малій Іловиці

Автор:

1 січня 2022 року, у 51-шу річницю упокоєння преподобного Амфілохія Почаївського преподобного Амфілохія Почаївського, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію у Свято-Амфілохіївському чоловічому монастирі у с. Мала Іловиця Шумського району.

Богослужіння розпочалося опівночі.

Священноархімандриту монастиря Високопреосвященнійшому Нестору співслужили Шумський благочинний прот. Миколай Бабій, Лановецький благочинний прот. Ігор Шаринський, завідувач єпархіальної канцелярії прот. Володимир Зубілевич, доцент кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прот. Миколай Лагодич, насельник монастиря ієромонах Митрофан, духовенство Тернопільської та інших єпархій.

У храмі молилися паломники з різних куточків Тернопілля.

Під час Божественної літургії, а також у молебні на початок нового року були піднесені молитви за добробут українських родин та за здоров’я українських воїнів-захисників.

По завершенні богослужіння владика Нестор звернувся до присутніх із повчальним словом.

Також архієрей прийняв Вифлеємський Вогонь миру від представників національної скаутської організації “Пласт”.

Додамо, що 2022 року виповнюється 10 років з часу заснування в Малій Іловиці чоловічого монастиря.
8 січня 2012 року на батьківщині преподобного Амфілохія на місці, де він заповідав, було закладено наріжний камінь під будівництво храму та монастиря. До побудови святині долучилися доброчинці та меценати – люди різних конфесій, родичі тих, кого він зцілював, ті, хто шанує пам’ять про праведника віри нашого часу. 23 листопада 2013 року храм було освячено. У дні вшанування преподобного Амфілохія Почаївського: 1 січня і 12 травня, – в Малій Іловиці, відбувається архієрейська літургія і паломництво.

Більше фото – на сторінці єпархії у фейсбуці.