Паломництво кліриків кафедрального собору у Гурбинський монастир на Повстанських могилах

5 грудня 2020 року, у суботу 26-ї седмиці після П’ятдесятниці, післясвято Введення у храм Пресвятої Богородиці, день пам’яті свв. апостолів від 70-х Филимона та ін., братія кафедрального собору свв.рівноапп. Костянтина та Єлени на чолі з керуючим Тернопільською єпархією Православної Церкви України архієпископом Нестором здійснила паломницьку поїздку у Гурбинський Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських могилах.

Паломників супроводжував керуючий Рівненською єпархією, священноархімандрит Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря Високопреосвященнійший архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. В самій обителі високих гостей зустрічав намісник монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), інформує пресслужба Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах.

Свій візит паломники розпочали Божественною літургією святителя Іоана Золотоустого в головному Свято-Воскресенському храмі монастиря, яку очолили Високопреосвященнійші владики.

Під час богослужіння особливі молитовні прохання було піднесено за мир в Україні, за перемогу українського війська над супротивниками та окупантами, а також за визволення людства від пошесті згубної, яка сьогодні охопила весь світ.

По завершенні Літургії зі словами вітання до духовенства на чолі з владикою Нестором звернувся Високопреосвященний архієпископ Іларіон.

У свою чергу владика Нестор від імені прочан висловив вдячність за спільну молитву владиці Іларіону та братії монастиря і на знак подяки подарував Гурбинській обителі частичку мощей святого мученика Трифона Фригійського, який постраждав за віру Христову у місті Нікеї в 250 році від Р.Х.

Після богослужіння отець Онуфрій ознайомив гостей зі святинями, якими багатий Свято-Воскресенський храм, розповів про історію будівництва храму та загалом комплексу Гурбинського монастиря і меморіалу пам’яті Героїв Гурбинського бою.

Також паломники відвідали новозбудовану реконструйовану криївку-музей, де мали змогу ознайомитися з побутом повстанців та з експонатами, пов’язаними з визвольною боротьбою українського народу проти московських та німецьких окупантів.