Ще три парафії на Шумщині перейшли Помісної Української Православної Церкви

Автор:

26 лютого 2019 року три парафії колишньої УПЦ Московського патріархату звернулися з проханням про прийняття до складу Тернопільської єпархії Православної Церкви України. Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор прохання задовольнив і підписав відповідні укази.

23 лютого відбулися загальні збори парафіяльних громад Казанської ікони Божої Матері с. Малі Дедеркали і Святого Миколая с. Гриньківці Шумського району, на яких переважною більшістю голосів було ухвалене рішення вийти з-під юрисдикції УПЦ МП та об’єднатися в єдиній Православній Церкві України.

24 лютого такі збори провели у Тетильківцях того ж району. Більш ніж дві третини присутніх проголосували за зміну канонічної підлеглості парафії Святого Василія Великого і перехід у лоно Помісної Української Церкви.

Таким чином до Православної Церкви України на Тернопіллі перейшли 24 громади, 17 з яких – у Шумському районі.

Раніше це зробили парафії у селах Андрушівка, Потуторів, Садки, Залужжя, Шкроботівка, Підгайці, Людвище, Мирове, Матвіївці, Сураж, Радошівка, Бриків, Онишківці і Кордишів на Шумщині, Мусорівці і Гніздичне Збаразького, Розтоки і Дунаїв Кременецького району, а також у Стінці та дві парафії – у Трибухівцях на Бучаччині.

Поки що жоден зі священиків УПЦ МП не погодився разом з громадою перейти до Православної Церкви України.