Богослужіння архієпископа Нестора в 27-му неділю після П’ятидесятниці

10 грудня 2017 року, в 27-му неділю після П’ятидесятниці, в день преп.Романа (V), Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, очолив відправу Божественної літургії в каплиці кафедрального собору свв.рівноап. Костянтина та Єлени м.Тернополя. Напередодні, в субботу ввечері, в цьому ж храмі архіпастир молився за Всенічним бдінням.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору – ключар – протоієрей Євген Заплетнюк, завідувач єпархіальною канцелярією священик Володимир Зубілевич, протоієрей Павло Альбін, священики Олег Гах і Петро Мельничук.

Під час проповіді архіпастир розкрив богословський зміст Євангельського читання про зцілення скорченої жінки. Зокрема, Владика наголосив, що дотримання суботи, себто формальне виконання заповідей закону, не має жодного значення, якщо вони зроблені формально, без любові до Бога та ближнього. Вшановування недільних і святкових днів не повинно перетворюватися на дні лінощів та порожніх розваг. Як показує досвід, багато частіше священиків запитують не про те, коли й на яку годину буде чергова відправа на свято чи в неділю, але що саме можна, а що не можна в ці дні робити. Людям не хочеться йди до Бога навіть на свята. У кращому разі вони витрачають святі дні на пустощі та відпочинок. У гіршому – на гріховні розваги, блуд, алкоголь чи інші небезпечні та шкідливі речі. Саме тому, маємо навчатися самі та настановити своїх дітей поважати свята – святі днів, під час яких маємо приділити Богу хоча б кілька годин на молитву, відвідування храму, на чинення добрих справ для своїх ближніх.

Закінчилося богослужіння молитвою за Україну, яка читається в час війни, а також співом величного християнського гімну «Боже, Великий, Єдиний…», після чого владика благословляв парафіян кафедрального собору та спілкувався з ними.