25 березня – День загальної молитви і посту за Україну

25 березня 2020 року Православна Церква України оголошує Днем загальної молитви і посту за Україну, повідомляє пресслужба Київської митрополії.

“Долучаючись до заклику Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, ми поділяємо крайню стурбованість та усвідомлюємо всю складність нинішньої ситуації. Тож закликаємо усіх вірян, у кожному куточку України, в цей день, залишаючись кожен у місці свого перебування, приєднатися до подвигу посту (для тих, кому дозволяє стан здоров’я) та спільної молитви, щоби єдиними вустами попросити у Господа захисту від цієї згубної хвороби, допомоги у боротьбі з пандемією, а також помолитися за медичних працівників та всіх, хто жертовно служить ближнім.

Пережити цей час скорботи й випробувань допоможе нам щира молитва. З нею в серці закликаємо усіх усвідомлено прийняти подвиг самообмеження, берегти найцінніший дар життя, турбуючись про захист рідних і ближніх. Віримо, що з Божою допомогою виклик, що постав перед усіма нами, буде подоланий, зокрема і завдяки особистій відповідальності кожного щодо дотримання рекомендацій та вимог карантину. Піклуймося один про одного, пам’ятаючи настанову Священного Писання: «Носіть тягарі один одного і так здійсните закон Христа» (Гал. 6: 2)”, – йдеться в повідомленні.

У понеділок, 24 березня 2020 року, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій оприлюднила звернення, у якому оголосила 25 березня днем загальної молитви і посту за Україну в зв’язку з карантином з метою недопущення поширення коронавірусу.

Зауважимо, що християни західного обряду 25 березня відзначають свято Благовіщення Пречистої Діви Марії.

У неділю, 22 березня 2020 року, Папа Римський Франциск закликав усіх християн світу об’єднатися у середу, опівдні 25 березня, у молитві “Отче наш” у відповідь на пандемію коронавірусу. Він також оголосив, що в п’ятницю, 27 березня, з балкона собору Святого Петра особисто зачитає Слово Боже, потім буде поклоніння Святим Дарам з повним відпущенням гріхів. Потім буде поклоніння Святим Дарам з повним відпущенням гріхів. Це винятковий факт, оскільки Urbi et Orbi звучить тільки на Різдво, Великдень і під час виборів нового понтифіка. На площі перед собором Святого Петра у час молитви не буде людей.

Раніше Ватикан вирішив відпустити гріхи католикам, що заразилися коронавірусом, їхнім родичам, їхнім лікарям і всім, хто за ними доглядає і ризикує заразитися заради допомоги ближньому. Католицька Церква також пообіцяла відпустити всі гріхи католикам, які помирають, якщо вони цього хочуть і якщо вони в житті регулярно вимовляли хоча б деякі молитви.

Також повідомлялося, що всі великодні богослужіння Папи Римського Франциска у квітні відбудуться без присутності вірян.