Архієпископ Нестор відслужив Літургію в кафедральному соборі

Автор:

dsc_023427 листопада 2016 року, в 23-тю неділю після П’ятидесятниці, в день святого апостола Филипа, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, очолив відправу Божественної літургії в кафедральному соборі свв. Рівноапостольних Костянтина та Єлени м.Тернополя.

Разом із Його Високопреосвященством молилися клірики собору: ключар прот.Євген Заплетнюк, прот.Павло Альбін, свящ. Олег Гах, завідувач єпархіальної канцелярії свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук та диякон Андрій Вовк.

Після відпусту Літургії архіпастир звернувся до присутніх із словом повчання, в якому розкрив зміст недільного Євангельського тексту – Притчі про Доброго Самарянина. Зокрема, наголосивши про важливості християнину не лише на словах, але й конкретними вчинками показувати свою віру в Бога.

Як зауважив архієпископ Нестор, дуже важливо розрізняти мотиви, якими керується людина, обираючи той чи інший свій вчинок. Дуже часто люди роблять добро не заради спасіння душі чи добрих стосунків з Богом, а керуючись цілком світськими, меркантильними інтересами. Навіть атеїсти і безбожники роблять добрі справи, але ці добрі справи їм нічого не дають, бо зроблені не з відкритим серцем і любов’ю, а заради дрібної користі. Саме тому Владика закликав присутніх бути уважними до самих себе і намагатися у всьому виконувати волю Божу, не очікуючи ні схвалення, ні нагороди від людей.

Також владика Нестор нагадав богомольцям про те, що вже з вечора цього дня всі вірні Православної Церкви вступають в особливий час – час Різдвяного посту. Від дня святого апостола Филипа і до свята Різдва Христового віруючі йдуть шляхом особливого стримання, готуючи свої душі та тіла до гідної зустрічі Новонародженого Спасителя. А тому, благословляючи парафіян на початок доброї дороги святого посту, архієрей побажав усім гідно його провести, долаючи всі свої пристрасті та мирячись із ближніми, поповнюючи нестачу добрих справ, долаючи зло в собі.

Завершуючи свою проповідь, архіпастир привітав клірика кафедрального собору протоієрея Павла Альбіна з двадцятою річницею пресвітерської хіротонії, побажавши отцю Павлу доброго здоров’я, натхнення до праці, ревності в служінні Богу та людям. Відзначаючи багатолітню службу на користь Церкви Христової, архієпископ Нестор нагородив протоієрея Павла Альбіна благословенною грамотою.

Закінчилося богослужіння молитвою, яка читається в час нашестя чужинців, та благословенням архіпастиря парафіян, які молилися на богослужінні.